Alkari Luke Bujasa osvojili Zabok

Alkar je upisao drugu pobjedu u ssezoni, a Zabok treći poraz.

KK ZABOK – KK ALKAR 75:80 (23-21, 24-21, 8-23, 20-15)

Košarkaši Zaboka ni u trećoj utakmici nisu uspjeli stići do prve prvenstvene pobjede u HT Premijer ligi. Nakon dva gostovanja na domaćoj premijeri u Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku zasluženo je slavio Alkar rezultatom 75:80.

Zabok je odlično otvorio s puno energije i došao do vodstva od 8:0 u koje je šest koševa ugradio raspoloženi Luka Tomas. Gosti su uzvratili serijom od 9:0 i nakon trice Lisice u 4. minuti na semaforu je stajalo 8:9. Nakon što se Tomasu pridružio Kučan, Zabok je u 8. minuti stigao do lijepog vodstva od +7 (22:15). Gosti su tada postavili zonu koja je donijela ploda, pa je nakon prvih deset minuta na semaforu stajalo 23:21.

U drugoj četvrtini probudio se Garrett, pridružio mu se i s nekoliko uspješnih polaganja pod košem Prskalo i Zabok u 15. minuti ima prednost od 12 koševa (39:27). Redove gostiju probudio je Brock koji povlači seriju Alkara od 11:0 i U 18. minuti rezultat je 39:38. Domaći ipak nakon bolje igre do kraja druge četvrtine uspijevaju na “veliki odmor” prenijeti 5 koševa viška (47:42).

Ključna za utakmicu bila je treća četvrtina. Zabok je birao loša rješenja u napadu, što su gosti vješto koristili i prvo tricom Brocka došli do vodstva u 23. minuti (50:52), da bi tricom Lisice u 29. minuti došli do prvog dvoznamenkastog vodstva (55:65), a s tim se rezultatom ušlo i u zadnjih deset minuta utakmice.

Kada je Brock u 35. minuti postigao svoju novu tricu za 59:73, činilo se da je utakmica završena. No Zabok se nije predavao i nakon polaganja Kučana 39 sekundi prije kraja utakmice uspio je doći na zaostatak od samo tri koša (74:77), da bi nakon toga Garrett ukrao Svalini, a Jacović pogodio jedno od dva slobodna bacanja 20 sekundi prije kraja za 75:77. Tomas radi brzi faul na Lisici koji pogađa samo jedno bacanje za 75:78, no Zabok je loše zagradio, Brock je osvojio loptu, pa je Garrett bio prisilijen napraviti prekršaj nad njim. Sinjski Amerikanac pogodio je oba slobodna bacanja za konačnih 75:80, 15 sekundi prije kraja i tu je priči bio kraj. Domaći su pokušali tricom Stipaničeva eventualno dodatno zakomplicirati situaciju, ali zabočki centar nije bio precizan i bodovi su zasluženo otišli u Sinj.

U momčadi Zaboka najefikasniji je bio Ivan Kučan koji je postigao 18 koševa uz 4 skoka i 3 asistencije. Luka Tomas zabio je 17 koševa, a Jarvis Garrett 16 uz 6 skoka i 4 asistencije. Prvo ime utakmice nedvojbeno je bio George Brock koji je postigao 29 koševa uz 7 skokova i 4 asistencije. Šime Lisica upisao je 14 koševa uz 7 skokova, a Imrana Polutka jedan je skok dijelio od double-double učinka jer je utakmicu završio na 11 koševa i 9 skokova.

ZABOK: Martinko, Kučan 18 (3-4), Tomić 1 (1-2), Lukačić, Črnjević, Stipaničev 10 (1-2), Tomas 17 (4-4), Bašić, Prskalo 9 (1-2), Antonić, Garrett 16 (5-6), Jacović 4 (1-2). TRENER: Jakša Vulić

ALKAR: Vojedilov, Putnik, Polutak 11 (1-1), Kovač 2, Svalina 6, Tomašević 10 (1-1), Vučić 2, Jukić 6 (1-2), Brock 29 (7-7), Lisica 14 (4-6). TRENER: Luka Bujas