Amerikancima novi poraz, ovoga puta od Australije

Gregg Popovich i dalje traži pravu formu svojih momaka u pripremnom periodu.

Amerikanci su prije nekoliko dana upisali nezgodan poraz od, uvijek neugodne, Nigerije u prvom pripremnom susretu za Olimpijske Igre. Noćas su upisali i drugi, ovoga puta od Australije, inače puno jače momčadi od Nigerije pa je sigurno da se Popovich već sada čupa za kosu, iako oba poraza ne moraju ništa značiti.

Amerikanci su dobro krenuli u susret, imali vodstvo nakon prve četvrtine, a i na poluvremenu +9, no reklo bi se, to je bilo to od njih. Australci su u trećoj četvrtini prebacili u petu brzinu, koju su dobili čak 32:18 i potpuno preuzeli kontrolu igre, iako je veći dio drugog dijela prošao u neizvjesnoj borbi, no Amerikanci nisu mogli do novog vodstva i na kraju su upisali zasluženi poraz.

Nezaustavljiv za Amerikance je bio Patty Mills, sjajni šuter, koji je završio utakmicu sa 22 ubačena poena, dok je Jazzer Joe Ingles ubacio 17. Dobili su Australci i posljednju četvrtinu i na kraju slavili konačnim rezultatom 91:83.

Kod Amerikanaca, prvo ime Damian Lillard sa 22 poena, dok je 17 poena ubacio Kevin Durant.