Analitičari svladali Šibenčane

Hermes Analitica je nakon pobjede na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva u nedjelju ugostila GKK Šibenik u 6.kolu HT Premijer lige. Uoči tog dvoboja iz kluba je došla vijest da je novi centar Analitičara Filip Tončinić  s kojim je dogovorena suradnja do Nove godine ili do pronalaska novog angažmana.

HT Premijer liga, 6. kolo

Hermes Analitica – Šibenik 88:86 (36:45)

Utakmica započinje poprilično očekivanim nametanjem tempa gostujućih igrača koji u kratkom roku prave jako veliku razliku od plus 16 poena. U drugoj četvrtini koncentracija gostiju pada, a Analitičari se uzdižu i smanjuju tu razliku. Na odmor se ide rezultatom 36:45. Utakmica se kroz treću četvrtinu nastavlja u sličnom ritmu kao i u drugoj, međutim Analitičari odlučuju malo ”zapapriti” gostima, pa u četvrtoj četvrtini dovode pobjedu Šibenčana u pitanje. Samo dvije minute prije kraja utakmice rezultat je 83:83. Garafolić pogađa za tri i odvodi Analitičare u prednost 86:83 minutu i dvadeset sekundi prije kraja. Vuko odgovara tricom i time ulazimo u posljednju minutu ovog dvoboja. Šibenčani gube loptu u posljednjim sekundama i polaganjem Vladovića Analitičari dolaze do velike pobjede! Konačan rezultat je 88:86.