Barnjak i Marinelli vratili Škrljevo na pobjedničke staze, Alkar i dalje bez pobjede u sezoni

Škrljevo se, nakon domaćeg poraza od Šibenke, vratilo na pobjedničke staze sigurnom pobjedom u Sinju.

Sinjani su dobro otvorili utakmicu, imali vodstvo 15:9, nakon kojeg se Škrljevo malo razbudilo. Proigrali su Barnjak i Jelenković i stvari su za goste polako dolazile na mjesto pa je prva četvrtina završila njihovim vodstvom 19:24. Viktor Šarić je kod domaće momčadi bio najraspoloženiji i upravo zahvaljujući njemu, Alkar se uspio u drugoj četvrtini malo primaknuti gostima na 28:29, no sve je to kratko trajalo i do poluvremena je Škrljevo ipak pobjeglo na osjetniju prednost (41:50).

Gosti su u trećoj četvrtini riješili pitanje pobjednika. Pobjegli su domaćinu na +19 i tu prednost više nisu ispuštali, dok u domaćim redovima nije bilo previše ideje, niti snage za bilo kakav preokret ili smanjivanje zaostatka. Na kraju, pobjeda gostiju 79:98, koja je Alkar ostavila i dalje bez pobjede u sezoni, koja će za njih, po svemu viđenom, biti iznimno teška i izazovna.

Josip Barnjak je sa 22 poena, 5 skokova i 4 asistencije bio najbolji igrač utakmice, Paolo Marinelli je ubacio 20.

Viktor Šarić je kod domaćih sa 22 poena bio prvo ime, dok je Roko Gizdavčić bio drugi strijelac ekipe sa 15 poena.