Belišće u Đakovu doživjelo prvi poraz, preko 200 poena u Osijeku

Nema više neporaženih ekipa na Istoku, pošto je Đakovo nanijelo prvi poraz Belišću.

ĐAKOVO-BELIŠĆE 74:68 (11:18, 23:21, 13:16, 27:13)

Derbi kola se igrao u Đakovu, gdje je gostovalo Belišće, glavni favorit za prvaka. Došli su gosti bez Marka Solde, jednog od najboljih igrača i bez Luke Šarića, što je očito bio veliki hendikep. Unatoč tome, Belišće je imalo vodstvo kroz tri četvrtine, +8 na ulasku u zadnjih deset minuta, no sve se to istopilo u zadnjoj četvrtini, koju je Đakovo dobilo 27:13 i tako došlo do pobjede.

ĐAKOVO: Filip Škrinjarić 20, Neven Ćupić 15, Antonio Žulj 12, Vedran Kšan 8, Filip Zgonjanin 8, Marko Karlović 4, David Vukadin 4, Tomislav Kelava 3, Alen Lončarić, Dominik Pavlović, Marin Namjesnik, Mihovil Češkić

BELIŠĆE: Juraj Boras 19, David Đolić 12, Kristijan Preglej 11, Ante Soldo 8, Mislav Nađ 7, Domagoj Cerjak 6, Bruno Funtak 3, Zvonimir Blažević 2, Luka Inić, Andrija Premec.

KA OSIJEK-VINKOVCI 44:79 (10:18, 16:22, 14:26, 4:13)

Vinkovčani su opravdali ulogu favorita protiv mlade ekipe KA Osijek i bez previše problema došli do pobjede.

KA OSIJEK: Matej Gerber 12, Ivor Mlinarević 8, Blaž Vojedilov 6, Dominik Greganović 6, Marin Jurić 4, Mihael Mamić 4, Niko Lendić 2, Matej Miškić 2, Filip Novak, Boris Tomić, Karlo Petar Martinović, Luka Mijatović

VINKOVCI: Filip Vujeva 13, Patrik Cindrić 13, Tomislav Popović 9, David Jelinić 9, Petar Šibenik 8, Stjepan Pezer 8, Filip Panić 5, Dino Peraica 4, Ivan Ostović 4, Petar Tomić 4, Domagoj Maljković 2, Danijel Prša

BOROVO-POŽEGA 65:82 (16:12, 21:19, 14:31, 14:20)

Borovo je imalo vodstvo nakon prvih dvadeset minuta protiv Požege, no sve su to prosuli u trećoj četvrtini, a Požega je svoju pobjedu potvrdila u zadnjoj četvrtini. Ozljeda Mihaela Bekavca kod Borova, još iz prvog kola, ostavlja veliki trag na njihovoj igri i položaju na tablici…

BOROVO: Jovan Đuričić 20, Nemanja Tomić 13, Aleksandar Kapović 12, Dino Ragač 8, Aleksandar Jakovljević 6, Mateo Pravdić 4, Ivan Papeša 2, Mihajlo Ostojić, David Rajaković, Robert Ragač, Vojislav Jakovljević

POŽEGA: Sven Abramović 31, Saša Radosavljević 19, Filip Kojanović 11, Martin Bušić 10, Domagoj Lovrić 4, Frano Romić 3, Bruno Galić 2, Niko Pisker 2, Fran Abramović 0, Shukri Aliti

OLIMP INSPEKT ING-REKORD TIM 107:94 (27:22, 28:24, 26:28, 26:20)

Mladi Brokeri u dresovima Olimpa stigli su do još jedne pobjede u jednoj iznimno efikasnoj utakmici. Imali su vodstvo na poluvremenu od +9, koje su gosti preko raspoloženih Bradića i Češkića smanjili, no domaća momčad je sačuvala ipak vodstvo i na kraju slavila sa 13 razlike.

OLIMP INSPEKT ING: Martin Vedriš 26, Arian Jovanović 20, Aleksandar Vuković 17, Vuk Dmitrović 16, Franco Filipović 12, Tadej Tomljenović 10, Pavle Pšihistal 4, Marko Vincetić 2, Ivan Starčević, Mislav Kordić, Ivo Vincetić

REKORD TIM: Krešimir Bradić 27, Matej Češkić 25, Patrik Čukić 23, Luka Pavlinović 8, Mark Sekulić 7, Hrvoje Raspasović 4, Luka Čuljak 0, Domagoj Golub 0, Davor Galić 0, Darko Šikić 0, Dominik Šikić 0.