Belišće uvjerljivom pobjedom nad Vinkovcima obranilo naslov pobjednika Kupa na Istoku

Finalni dvoboj je prošao u potpunom znaku ekipe Belišća, koja je kontrolirala rezultat od početka pa sve do kraja utakmice.

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ REGIJA ISTOK, FINALE:

BELIŠĆE-VINKOVCI 98:77 (36:14, 19:24, 24:20, 19:19)

(Boras 21, Blažević 16, Đolić 15 / Peraica 24, Ostović 11, F. Vujeva 11)

Finalni dvoboj bolje su otvorili gosti, koji su poveli 5:0 i to je bilo jedino njihovo vodstvo na utakmici. Brzom serijom 9:0 momci Maria Koprivnjaka su preuzeli vodstvo i do kraja četvrtine pobjegli gostima na preko 20 razlike. Odlično su domaći igrači reagirali u tih osam minuta, ubacili 4 trice i odjurili na +22. Već se tu vidjelo da će gosti teško izbjeći uvjerljiv poraz, slabo su reagirali u obrani, radili greške u napadu, iz čega je domaćin dobio puno prilika za lake poene. U drugoj četvrtini, gosti su postavili zonsku obranu, što je domaćina izbacilo na kratko iz ritma, a iz toga je proizašlo i nekoliko izgubljenih lopti pa su gosti dobili drugu četvrtinu, no ona nije previše utjecala na visoko vodstvo domaće ekipe.

U drugom poluvremenu razvijala se, rezultatski, izjednačena igra, u kojoj se i dalje bolje snalazila momčad Belišća te čuvala visoko vodstvo. Priliku su sa klupe dobili u drugom dijelu i mlađi igrači domaće momčadi, koji su dobro reagirali u većini situacija, dok gosti i dalje nisu imali ideje kako zaustaviti domaće napade te su na kraju utakmice inkasirali čak 98 poena.

Ovom pobjedom ekipa Belišća je obranila naslov pobjednika Kupa ta regiju Istok te će se u slijedećem krugu susresti sa predstavnikom regije Sjever, ekipom Podravca iz Virja. Termin i domaćinstvo će biti poznati u slijedećim tjednima.

Juraj Boras je ponovno bio najbolji pojedinac Belišća sa 21 poenom, Zvonimir Blažević je ubacio 16, a David Đolić 15.

Dino Peraica je sa 24 poena predvodio goste, dok su Ivan Ostović i Filip Vujeva ubacili svaki po 11 poena.

Izvor: KK Belišće