Bogdanović ubacio 27 u porazu od Warriorsa, rekordni Russell Westbrook prestigao Oscara Robertsona

Strijelci su u šest odigranih utakmica noćas bili prilično raspoloženi.

Golden State Warriorsi su prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda Utah Jazza i došli do minimalne pobjede 119:116. Pobjednike je prema očekivanjima predvodio Stephen Curry sa 36 poena, zanimljivo je da je trice šutirao samo 3/13, no na 116:114 za Jazzere je uredno stavio tricu za prednost (VIDEO), a nakon toga i dva bacanja za potvrdu pobjede.

Vodili su Warriorsi većim dijelom utakmice, no u posljednjoj četvrtni Clarkson i društvo su uspjeli preokrenuti rezultat i doći do vodstsva, no nisu ga uspjeli zadržati u završnici utakmice. Jordan Clarkson je sa 41 poenom bio prvi strijelac Jazzera, dok je naš Bojan Bogdanović ubacio 27 poena (9/21 šut, 4/9 trice), imao 6 skokova, 2 asistencije i 2 osvojene lopte.

RUSSELL WESTBROOK PRESTIGAO OSCARA ROBERSTONA NA LISTI TRIPLE-DOUBLE UČINAKA

RussellWestbrook je prema očekivanjima stigao na 1.mjesto vječne liste triple-double učinaka u povijesti NBA lige i tako prestigao velikog Oscara Robertsona i sada ih na kontu ima 182. Nažalost, jubilej nije obilježio pobjedom, s obzirom da je Atlanta bila bolja od Washingtona 125:124. Westbrook je ostvario još jedan sjajan učinak od 28 poena, 13 skokova i čak 21 asistencijom, no noćas nije imao pomoć u Bradleyu Bealu, koji je propustio utakmicu. S druge strane, Atlanta je imala raspoloženi trojac koji je predvodio Trae Young sa 36 poena, John Collins je dodao 28, a Bogdan Bogdanović 25.

SPURSI BOLJI OD BUCKSA U UTAKMICI SA 271 POENOM

San Antonio Spursi su na svom terenu bili bolji od Milwaukee Bucksa 146:125 u utakmici u kojoj obrane nisu postojale, a Spursi su u prvom poluvremenu gostima ubacili čak 81 poen. Sedmoricu dvoznamenkastih kod pobjednika predvodio je DeMar DeRozan sa 23 poena, dok naš Luka Šamanić nažalost nije uspio ubaciti niti poena, za 4 minute u igri. Kod poraženih najviše poena ubaio je Giannis Antetokounmpo i to 28.