Bogdanović vrlo dobar u pobjedi Jazza, Sixersi na 2:0, Knicksi izjednačili protiv Atlante

U tri utakmice dogodila su se dva poravnanja rezultata, dok je Philadelphia povela 2:0 protiv Washingtona.

Utah Jazz je dočekala povratak svog najboljeg igrača Donovana Mitchella za doigravanje, što se odmah osjetilo u njihovoj igri. Krenuli su Jazzeri snažno, kako bi uhvatili pobjedu koja bi im donijela izjednačenje serije. Mitchell je zabio 12 poena od prvih 20 svoje ekipe i Utah je već na poluvremenu imala +20, sa čak 74 ubačenih poena. Memphis je u prvom poluvremenu imao probleme sa osobnim greškama pa su tako po tri osobne već skupili Brooks i Valanciunas i to se odmah osjetilo u njihovoj igri. U trećoj su četvrtini ipak pokazali neke znakove buđenja i uspjeli malo po malo stići i do samo -2 pa je Snyder vrlo brzo u igru vratio Goberta i Mitchella i situacija se odmah popravila za Jazzere, koji su i večeras bili šuterski raspoloženi, ali su ipak primili čak 43 poena u toj četvrtini. Ja Morant je posebno bio raspoložen i neriješiva enigma za domaću obranu. Ipak, u posljednjoj četvrtini domaći su pronašli dobar ritam, koji im je sredinom četvrtine donio bijeg na novih 15-ak poena viška i to su uspjeli sačuvati do kraja i doći do 1:1 u seriji.

Donovan Mitchell je sa 25 poena bio prvo ime domaćih, a naš Bojan Bogdanović je ubacio 18 poena (7/13 šut), uhvatio 3 skoka i podijelio 1 asistenciju.

Kod gostiju, fantastični Ja Morant je ubacio čak 47 poena, Dillon Brooks 23, no to nije bilo ovoga puta dovoljno Memphisu da dođe do novog izjednačenja.

UTAH-MEMPHIS 141:129

SIXERSI NA 2:0 PROTIV WIZARDSA

Sixersi nisu imali previše problema protiv Washingtona te sada imaju lijepih 2:0 pred selidbu u goste. Dobili su momci Doca Riversa tri četvrtine, jedna je završila neriješeno i sve je to bilo dovoljno za novo slavlje. Gosti su imali problema u napadačkom dijelu utakmice, a na ruku im nije ni išla činjenica da se ozlijedio Russell Westbrook pa su morali potpisati poraz.

Ben Simmons i Joel Embiid su sa po 22 poena bili najbolji kod pobjednika, dok je kod gostiju jedino Bradley Beal bio jedini na nivou sa 33 ubačaja.

PHILADELPHIA-WASHINGTON 120:95

KNICKSI U DRUGOM POLUVREMENU SLOMILI ATLANTU

New York Knicksi su uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prvog poluvremena protiv Atlante i doći do toliko željene pobjede u seriji i izjednačenja 1:1. Loše su ušli u utakmicu, što su gosti znali iskoristiti preko raspoloženog Trae Younga i na velikom odmoru imali +13. I onda je iz svlačionice izašla neka druga domaća momčad. Treću su dionicu Knicksi dobili 32:18 i vratili stvari na početak, da bi u posljednjoj četvrtini potpuno nadigrali goste i došli do pobjede.

Do nje ih je predvodio neuništivi Derrick Rose sa 26 poena, dok su po 15 dodali Reggie Bullock te Julius Randle.

Atlantu je predvodio Trae Young sa 30 poena, dok su po 18 poena dodali Bogdan Bogdanović te DeAndre Hunter.

NEW YORK-ATLANTA 101:92