Bojan Bogdanović u drugom krugu, Dončić odve Dallas do 3:2, Young poslao Knickse na godišnji

Četiri su utakmice odigrane noćas na NBA parketima, a čak tri momčadi su završile svoju sezonu.

ATLANTA SA 4:1 ISPRAŠILA KNICKSE

Atlanta je dobila noćas i četvrti dvoboj protiv New Yorka i prošla sa ukupnih 4:1 u drugi krug doigravanja. Nakon nešto izjednačenijeg prvog poluvremena, Hawksi su u trećoj četvrtini došli do ključne prednosti, od 12 poena i to više nisu ispuštali do kraja utakmice.

Ponovno je njihovo prvo ime bio Trae Young, koji je ubacio 36 poena, uz 4 skoka i 9 asistencija, a odličnu pomoć je imao u Clintu Capeli, koji je susret završio sa

Kod New Yorka, Julius Randle prvi strijelac sa 23 poena, uz 13 skokova.

NEW YORK-ATLANTA 89:103

FANTASTIČNI LUKA DONČIĆ ODVEO DALLAS NA 3:2 PROTIV CLIPPERSA

Odličnu seriju igraju Mavsi i Clippersi. Nakon što je Dallas iznenadio Clipperse u prve dvije utakmice i uzeo gostujuće pobjede, Clippersi su uzvratili istom mjerom u Dallasu, a noćas se ponovno potvrdilo da su izgleda gostujuće pobjede “forte” ovih ekipa. I ovdje se igralo dosta izjednačeno u prvom poluvremenu, sa naglaskom na još jednu veliku večer Luke Dončića, koji je bio nezaustavljiv i noćas. Dončić i društvo su dobili treću četvrtinu 12 razlike i prelomili utakmicu, a iako je domaćin gotovo pa stigao prednost, promašili su neke ključne šuteve u završnici susreta i Dallas se uspio obraniti te doći do trećeg slavlja u seriji. Mavsi sada imaju veliku priliku na svom terenu izbaciti Clipperse iz doigravanja.

Luka Dončić je utakmicu završio sa 42 poena, uz čak 37 potrošenih lopti, 8 skokova i 14 asistencija. Tim Hardaway Jr. je dodao 20 poena i 7 skokova i upravo je ovaj dvojac bio najzaslužniji za pobjedu.

Clipperse su predvodili Kawhi Leonard i Reggie Jackson sa 20 poena, dok je naš Ivica Zubac ubacio 6 poena i sa 11 skokova bio prvi skakač svoje ekipe.

LA CLIPPERS-DALLAS 100:105

JAZZERI ZAVRŠILI POSAO PROTIV MEMPHISA

Utah Jazz, našeg Bojana Bogdanovića, je sa ukupnih 4:1 završila posao protiv Memphisa. Slavili su Jazzeri i noćas bez previše problema, a puno toga je bilo riješeno već nakon prve četvrtine, koju je Jazz dobio 47:27 pa je ostatak utakmice protekao u odrađivanju posla. Ubacili su Jazzeri čak 17 trica, a Donovan Mitchell je sa 30 poena bio njihov prvi strijelac, dok je naš Bojan Bogdanović susret završio sa 17 poena, 8 skokova i 2 asistencije.

Dillon Brooks i Ja Morant su sa po 27 poena bili najefikasniji kod poraženih.

UTAH-MEMPHIS 126:110

SIXERSI U PETOJ UTAKMICI BEZ EMBIIDA IZBACILI WIZARDSE

Philadelphia je došla do četvrte pobjede u seriji protiv Washingtona i to bez Joel Embiida. Prva je četvrtina završila neriješenim rezultatom, a sve ostalo prošlo je u znaku Sixersa, koje je noćas predvodio Seth Curry sa 30 poena, a odmah do njega bio je Tobias Harris sa 28 poena i ovaj je dvojac najzaslužniji za pobjedu.

Kod poraženih, 32 poena je ubacio Bradley Beal, dok je Russell Westbrook utakmicu završio sa 24 poena, 8 skokova i 10 asistencija.

WASHINGTON-PHILADELPHIA 112:129