Bosco bolji od Cedevite, domaće pobjede Omiša, Sesveta i Pule

U jučerašnje četiri utakmice, domaćini su slavili u tri, dok je Bosco slavio u gradskom obračunu protiv Cedevite.

Cedevita junior-Bosco 82:97 (18:23, 27:16, 25:25, 12:33)

(Buovac 19, Bošnjak 19 / Katura 23, Cinac 17, Rašić 17)

Vrlo dobru utakmicu odigrale su ove dvije ekipe, punu uzbuđenja i preokreta rezultata. Sve do zadnje četvrtine, mladi Vitamini su imali prednost i kontrolu utakmice, no sve su to prosuli u zadnjoj četvrtini, kada su odigrali najlošijih deset minuta. Probuđeni gosti dozvolili su im samo 12 poena, dok su oni sa druge strane utrpali čak 33 poena i tako preokretom došli do nove pobjede.

Dva Mateja, Buovac i Bošnjak bili su najbolji kod Cedevite sa 19 poena, dok su Bosco predvodili Luka Katura sa 23 te Sandro Rašić i Dino Cinac svaki sa po 17 poena.

Omiš Čagalj Tours-Rudeš 87:69 (21:22, 24:17, 25:12, 17:18)

(Jović 19, Zonjić 17 / Garafolić 11, Rezo 11)

Omiš je na svom terenu došao do nove pobjede, a ključna je bila treća četvrtina koju su dobili 13 razlike i tako potvrdili dobru igru sa kraja prvog poluvremena. Četvrta je to pobjeda za novake u ligi, dok je Rudeš upisao šesti poraz u sezoni.

Pula 1981-Ribola Kaštela 83:70 (18:20, 19:22, 25:16, 21:12)

(Bilalović 23, Bulešić 15 / Vručinić 21, Rašetina 10)

Kaštelani su imali vodstvo i nakon prve i nakon druge četvrtine, dobro izgledali i u tim trenucima bili puno bliže pobjedi, no drugo poluvrijeme su pokazali neko sasvim drugo lice. Na ruku im nije išlo ni vrlo dobro izdanje domaće momčadi, koja je poene nizala kao na traci i rezultat u drugom dijelu je bio 46:28, dovoljno za preokret rezultata i domaću pobjedu.

Bilalović je sa 23 poena bio prvo ime susreta, dok je Vručinić sa 21 poenom bio najraspoloženiji kod Ribole.

Sesvete-Universitas 72:64 (14:21, 18:10, 23:22, 17:11)

(Papak 21, Tušek 15 / Gizdavčić 24, Rajčić 15)

Kako smo i najavljivali, Universitas je muku mučio sa najboljim igračem domaće momčadi, Dariom Papkom. Iako su bolje ušli u utakmicu i imali +7 na kraju prve četvrtine, gosti su loše reagirali u drugoj četvrtini, postigli samo deset poena, što je Sesevetama donijelo +1 na poluvremenu. U zanimljivom drugom poluvremenu, ključna je bila zadnja četvrtina, gdje je domaća ekipa boljom igrom došla do prednosti koja im je donijela pobjedu.

Dario Papak je bio najbolji pojedinac Sesveta sa 21 poenom, dok je gose predvodio Roko Gizdavčić sa 24.