Bosco nanio Samoboru prvi poraz, nije pomoglo ni 47 poena Luke Žorića

Iako je ovo trebao biti lak zalogaj za Samobor, žilavi gosti nisu dozvolili da ih se tako lako porazi.

Prva liga, 6.kolo:

Samobor-Bosco 77:78 (27:20, 15:22, 22:18, 13:18)

(Žorić 47, Škara 13/ Zrnić 25, Katura 18)

Zanimljivu utakmicu su odigrali Samobor i Bosco. Domaćin je bio veliki favorit, no kako to obično i biva, ne pobjeđuju uvijek favoriti, a to je dokazao jučer Bosco.

Samobor je odlično krenuo u utakmicu, a s obzirom na raspoloženog Žorića već na početku utakmice činilo se neće imati previše problema, no već u drugoj četvrtini, gosti su pokazali da se nemaju namjeru predati tek tako i da su željni otkinuti prve bodove neporaženom domaćinu. Preko Kature i Zrnića malo po malo su smanjivali domaću prednost i doveli utakmicu u egal na poluvremenu.

Izuzetno zanimljivo drugo poluvrijeme, bolje je otvorio Samobor i na kraju treće četvrtine imao +4, no daleko je to još bilo od rješenja pitanja pobjednika. U Zadnje dvije minute ušlo se sa 74:74, a onda su za Samobor krenula loša izvođenja slobodnih bacanja, koja su ih na kraju koštala. Katura je donio gostima vodstvo 75:76, Žorić izjednačio na 76:76, a Porobić preciznim izvođenjem bacanja donio prednost gostima 76:78, a onda je četiri sekunde prije kraja Žorić dobio priliku odvesti utakmicu u produžetak, no drugo bacanje nije zabio i pobjeda je ostišla gostima.

Samobor je u te zadnje dvije minute promašio četiri slobodna bacanja, koja su mu na kraju mogla donijeti pobjedu. Ipak, treba pohvaliti goste, koji se nisu predavali tijekom cijele utakmice i na kraju ipak došli do zaslužene pobjede, oni su svoje prilike iskoristili.

Luka Žorić je odigrao odličnu utakmicu, zabivši čak 47 poena, kojima je dodao i 16 skokova, dok je jedini uz njega dobar bio Josip Škara sa 13 poena.

Kod gostiju, Marin Zrnić sa 25 poena prvo ime, a vrlo dobar je bio i Luka Katura sa 18 poena.