Bosco preskočio Jazine, Dinamo i Dubrovnik uvjerljivo počeli sezonu

Danas su odigrane preostale tri utakmice 1.kola Prve lige.

U preostale tri utakmice 1.kola Prve lige, dvije su domaće i jedna gostujuća pobjeda. Bosco je potvrdio ulogu favorita u Zadru protiv Jazina, dok su Dinamo i Dubrovnik uvjerljivo krenuli u sezonu visokim pobjedama.

JAZINE ZADAR II-BOSCO 76:89 (19:34, 21:14, 16:19, 20:22)

(Šarac 16, Klarica 14 / Petrović 21, Puou 18)

Bosco je autoritativno krenuo u utakmicu na Višnjiku, protiv mlade momčadi Jazina, koju će ove sezone činiti igrači koji tek trebaju dobiti priliku u prvoj ekipi Zadra. Osjetilo se već na početku utakmice da bi oni mogli biti u podređenom položaju, s obzirom na veliku dozu iskustva kod ekipe Bosca, koja je predvođena Petrovićem, Babićem, Katurom i Puouom već u prvoj četvrtini nakrcala domaći koš sa čak 34 poena. Ipak, u drugoj četvrtini mladići iz Zadra malo su došli do daha, zaigrali puno agresivnije u obrani, što im je donijelo smanjenje vodstva gostiju i hvatanje rezultatskog priključka. Drugo poluvrijeme je proteklo u konstantnom vodstvu gostiju, koji su cijelo poluvrijeme održavali svoju prednost i nisu dozvolili domaćinu da se previše razmaše, iako treba priznati domaćim mladićima da su puno bolje igrali u drugom dijelu. Presudna je očito bila prva četvrtina.

Marko Šarac je bio najbolji strijelac kod Jazina sa 16 poena, dok je Krševan Klarica postigao 14. Goste je predvodio Marko Petrović sa 21 poenom, dok je Makur Puou upisao double-double učinak od 18 poena i 15 skokova.

DINAMO ZAGREB-OMIŠ ČAGALJ TOURS 92:62 (17:19, 32:8, 12:18, 31:17)

(Majić 14, Jurič 12 / Mimica 12, Gizdavčić 11, J.Matijević 11)

Gosti iz Omiša su bolje ušli u utakmicu, u kojoj realno nisu bili favoriti. Dobili su minimalno prvu četvrtinu, a onda stali i doživjeli ogroman šok. Domaći su se igrači probudili, zaigrali odlično na obje strane terena, čemu i svjedoči rezultat druge dionice (32:8), što im je donijelo veliku prednost na poluvremenu. Mučili su se gosti u šuterskom dijelu, posebno njihov najbolji i najiskusniji igrač, Ivan Mimica, koji je trice danas šutirao 3/14, a ukupan šut bio mu je 3/21. U posljednjoj četvrtini domaći su zadali i završni udarac gostima i njihovim ambicijama i “otjerali” ih doma sa minusom od 30 poena.

Mislav Majić je bio najbolji strijelac Dinama sa 14 poena, dok je Marko Jurič dodao 12, no Dinamo je uz njih imao još nekoliko raspoloženih igrača. Kod Omiša, prvi strijelac bio je spomenuti Ivan Mimica sa 12 poena, uz iznimno loš postotak šuta.

DUBROVNIK-KVARNER 2010 109:76 (30:12, 28:25, 24:20, 27:19)

(Došen 20, Vidović 17 / Štemberger 17, Smojver 14)

Dubrovnik je opravdao ulogu favorita protiv novajlije u ligi, ekipe Kvarnera iz Rijeke. Od samog početka utakmice nametnuli su svoj ritam, koji gosti nisu mogli pratiti, pogotovo što se tiče obrambenih zadaća pa je Dubrovnik za dvadeset minuta već zabio 58 poena i riješio pitanje pobjednika. U drugom su poluvremenu tu razliku još i povećali pa Kvarner sigurno neće po dobrom pamtiti prvu utakmicu ove sezone.

Nikola Došen je sa 20 poena bio prvi strijelac domaćina, dok je Mateo Vidović, posljednje pojačanje Duborvnika, zabio 17. Siniša Štemberger je postigao najviše poena kod gostiju i to 17.