Bosco se može pohvaliti da je prvi porazio Hermes Analiticu ove sezone

Derbi 13. kola Prve muške lige odigrali su trećeplasirani Bosco i lider Hermes Analitica u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi.

Oba sastava htjela su se pobjedom oprostiti od ove kalendarske godine. Nakon 12 odigranih ogleda Hermes je imao savršenih 12-0 i maksimalna 24 boda, a Bosco 9 pobjeda i 3 poraza (21 bod).

Prva četvrtina bila je praktički izjednačena u rezultatskom smislu. Ta izjednačenost trajala je do rezultata 15:10, a tada je Andrej Matić sa tri uzastopne dvice odveo Bosco do +11 (21:10). Prva četvrtina završila je 21:14 za domaćina.

Drugu četvrtinu otvorili su Ante Krapić (dva realizirana slobodna bacanja) i Matić (trica). Kapetan gostiju Filip Kordić postigao je tricu za 26:17 i igralo se razdoblje koš za koš koje je trajalo do Krapićeve dvice za 39:27. S rezultatom 45:30 otišlo se na odmor. Najbolji strijelci prvog poluvremena bili su Luka Krajnović kod Bosca i Kordić kod Hermes Analitice sa 11 koševa.

Treće razdoblje donijelo je Boscov bijeg i Hermesov povratak što se rezultata tiče. Neizvjesnost se pojavila dvije minute prije kraja kada je Andrija Jelavić poentirao za -5 (57:52). Okončano je sa rezultatom 61:54.

U posljednjoj četvrtini Bosco je riješio pitanje pobjednika. Odlučujući trenutak dogodio se tri minute prije kraja utakmice kada su Matić i Krajnović upisali presudne poene te je Hermes zabilježio prvi ovosezonski poraz 87:68. Bosco je 2021. godinu zaključio na najljepši mogući način – pobjedom pred svojim navijačima.

Najbolji akteri ovog derbija u Trnskom ostali su identični, ali zabili su 12 više u odnosu na prvih 20 minuta – Krajnović za Bosco i Kordić za Hermes Analiticu ostvarili su 23 ubačaja.