Bosco siguran protiv Alkara

Košarkaši Ivana Tomasa su stigli do nove pobjede.

Bosco je sigurnom igrom došao do nove pobjede u Ligi za ostanak, ovoga puta bili su bolji od Alkara. Sinjani su konstantno imali zaostatak, tek u posljednjoj četvrtini su pružili igru koja im je donijela samo kratkotrajan priključak (18:30). Ipak, zaostatak iz prvog dijela, ali i većine ostatka vremena, im nije dozvolio da dođu do pobjede.

Imao je Bosco +9 na kraju prve četvrtine, na poluvremenu +12. Manje više i u drugom poluvremenu imali su kontrolu igre i rezultata, dvoznamenkasto vodstvo i nekoliko raspoloženih strijelaca. Sinjani su se u nekoliko navrata približili na 10 poena zaostatka, no ispod tog nisu mogli bliže prići domaćinu, tek u posljednjim minutama su uspjeli ublažiti poraz.

Na kraju zasluženih 84:78 za Bosco.

Luka Katura je predvodio Bosco sa 18 poena, Ante Krapić je dodao 13, a po 12 Luka Krajnović te Marko Jurič.

Kod poraženih, Ivan Svalina sa 17 poena prvo ime, Lovre Bašić je dodao 15.