Bosco umalo do senzacije, Sullivan spasio Split u posljednjoj sekundi

Bosco je imao Split na konopcima, no Sullivan je u posljednjoj sekundi spasio Žute.

BOSCO – SPLIT 91-92 (23-20, 21-18, 25-21, 22-33)

Unevjerojatnoj i napetoj utakmici košarkaškog kluba Split i KK Bosco, KK Split je u gostima kod ekipe iz Zagreba ostvario pobjedu u iznimno dramatičnoj završnici zahvaljujući košu Sullivana u posljednjoj sekundi utakmice. Konačni rezultat bio je 91:92 u korist KK Split. Ovom pobjedom Splićani su došli do druge pobjede u seriji i time prošli u polufinale doigravanja HT Premijer lige.

Utakmica je od prvog sučevog podbacivanja bila otvorena. Poveli su domaćini 8:0 koševima iskusnih Krapića, Kature i Primorca te tako nagovijestili gostima da će ova utakmica biti potpuno drugačija od one koje se igrala u Splitu prije tri dana kada su splitski „Žuti“ pobijedili ekipu iz Zagreba s visokih 49 poena razlike. Prve koševe za KK Split postignuli su, a nakon gotovo 4 minute igre, Shorter i Vuko čime su prekinuli seriju koševa domaćina i primakli se na tri poena zaostatka (8:5). Do kraja četvrtine igralo se praktički koš za koš te se vodstvo selilo s jedne na drugu stranu. Međutim, na prvi kraći odmor domaćin odlazi s prednošću od tri koša razlike (23:20).  U drugoj četvrtini Igrači KK Bosca i dalje su imali inicijativu i svojom jako dobrom igrom izvan i unutar reketa održavali su prednost nad gostima. Odlično je u tim trenucima za domaćina igrao Marko Jurič koji je do poluvremena zabio 16 koševa. Da Bosco ne ode na preveliku razliku do kraja druge četvrtine pobrinuli su Mavra i Sullivan koji su kombinirano zabili 12 od 18 poena gostiju u toj dionici igre.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još bolju i zanimljiviju košarku nego u prvih dvadeset minuta. Bosco je nastavio s odličnom igrom i u 26 minuti, tricom Kature, došao je i do najviših 15 koševa razlike (60:45). Do kraja četvrtine Splićani su uspjeli smanjiti zaostatak na prihvatljivih minus 10 (69:59) što je utakmicu i dalje činilo otvorenom i zanimljivom za gledanje do samoga kraja. Posljednjih deset minuta bile su gotovo sigurno i najuzbudljivije minute u dvorani na Trnskom ove sezone. Igrači KK Bosco su malo energetski pali u zadnjoj četvrtini što su Splićani iskoristili kako bi se rezultatski skroz približili Boscu.   U tim trenucima u redovima domaćina ponovno povlači Jurič koji je danas odigrao sjajnu utakmicu te svojim koševima održava prednost Bosca. 46 sekundi prije kraja Tišma svojim ubačajem za dva poena smanjuje zaostatak Splita na samo pola koša razlike (89:88) da bi Petar Babić koševima sa linije slobodnih bacanja 15 sekundi do kraja utakmice vratio prednost domaćina na plus tri (91:88). I kada se činilo da će KK Bosco poravnati seriju na 1:1 i osigurati majstoricu na Gripama u Splitu došlo je do preokreta. Primorac deset sekundi do kraja susreta ne pogađa sa linije slobodnih bacanja za potvrdu pobjede Bosca nad favoriziram Splitom i tada je uslijedila kazna. Kalajžić je izborio faul i dva bacanja za Split. Prvo je pogodio, ali drugo nije. Međutim, lopta je spretno i sretno došla do Sullivana koji iz teške pozicije zabija i sa zvukom sirene zabija koš koji Splićane vodi u polufinale doigravanja.

Unatoč porazu KK Bosco pružio je snažan otpor tijekom cijele utakmice i zaslužuje priznanje za svoju borbenost i igru. Iako u izgubili u posljednjoj sekundi, njihov nastup bio je odličan te su se dostojno oprostili od ove sezone u kojoj su nadmašili sva očekivanja plasiravši se u četvrt-završnicu prvenstva Hrvatske. Također, treba spomenuti kako je ovo ujedno bila i posljednja utakmica iskusnog Petra Babića koji nakon ovog susreta odlazi u igračku mirovinu. U svojoj posljednjoj utakmici uknjižio je 14 poena i 5 asistencija.

Najbolji strijelac u redovima Bosca, ali i cijelog susreta, bio je Marko Jurič s postignutih 29 koševa. Odlično ga je, uz spomenutog Babića, pratio i Mladen Primorac koji je ubacio 14 koševa, a pritom je u svoju statistiku dodao i sjajnih 11 asistencija. Splićane je predvodio raspoloženi Sullivan s postignuta 22 koša. Kalajžić i Shorter su dali svaki po 14 poena.

Izvor: KK Bosco