Boston i Toronto “metlom” u drugi krug, fantastični Dončić srušio Clipperse, Utah ima 3:1

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je Luka Dončić noćas u Orlandu…

Fantastičnu utakmicu odigrali su noćas Clippersi i Dallas. Problemi za Mavse su počeli već na zagrijavanju, kada se ozlijedio Kristaps Porzingis, koji je propustio utakmicu. Prilično je to omelo njegove suigrače na početku utakmice pa su Clippersi u jednom trenutku prvog poluvremena imali i 20-ak razlike. Ništa nije naslućivalo da će se u nastavku odviti prava drama i to u režiji fantastičnog Luke Dončića. Luka je poveo svoju momčad do pobjede odličnom serijom u trećoj četvrtini, kada su iz minusa došli do vodstva, zahvaljujući odličnoj četvrtini koju su dobili 35:19. No, prava drama uslijedila je u posljednjoj četvrtini, gdje su se vodstva izmjenjivala kao na traci, da bi utakmica na kraju otišla u produžetak, u kojem je ponovno ključnu ulogu odigrao Dončić i to tricom sa zvukom sirene, za pobjedu Mavsa i poravnanje rezultata na 2:2 u seriji. Dončić je utakmicu završio sa nevjerojatna 43 poena, šut 18/31, kojima je dodao 17 skokova i 13 asistencija. Clipperse je predvodio Lou Williams sa 36 poena, dok je Kawhi Leonard zabio 32. Ivica Zubac je bio treći strijelac poraženih sa 15 poena.

Utah je ponovno iznenadila Denver, ako se to sada može tako više i nazvati. Iako je Denver odigrao nešto bolje nego u trećoj utakmici, no obračun dvojice fantastičnih strijelaca, Murraya i Mitchella, otišao je na stranu Jazzove ubojice. Slavili su Jazzeri minimalno, a Mitchell je na kraju upisao čak 51 poen, 4 skoka i 7 asistencija. Jamal Murray je zabio poen manje, 50, uz nevjerojatnih 9 trica iz 15 pokušaja. Jazz vodi 3:1 u seriji i ima veliku priliku napraviti prvo iznenađenje.

Boston se i u četvrtoj utakmici sigurno obračunao sa Philadelphiom i sa uvjerljivih 4:0 prošao u drugi krug. Izostanak Bena Simmonsa kod Sixersa je bio nepremostiv za njegove sugirače. Kemba Walker je sa 32 poena predvodio Boston, Jason Tatum je dodao 28, kod poraženih Joel Embiid 30 poena.

Slično kao i Boston, Toronto je pomeo Brooklyn. Noćas su im utrpali čak 150 poena, u utakmici gdje je pojam obrane bio nepoznat. Norman Powell je sa 29 poena bio prvi strijelac Raptorsa, Serge Ibaka je dodao 27. Kod Netsa jedini raspoloženi Caris LeVert sa 35 poena.

CLIPPERS-DALLAS 133:135

DENVER-UTAH 127:129

BOSTON-PHILADELPHIA 110:106

TORONTO-BROOKLYN 150:122