sportski sportski sportski sportski

KOD

Boston korak do finala Istoka, Zubac i Clippersi poveli protiv Denvera

Goran Vidaković

Boston noćas Torontu nije ostavio ni gram šanse, dok su LAC poveli protiv Denvera.

Boston je nakon dva uzastopna poraza od Toronta konačno proigrao i došao do treće pobjede u seriji i približio se koračić do prolaska u konferencijsko finale Istoka. Koliko su bili dominantni sinoć svjedoči i +30 sredinom treće četvrtine. Do pobjede ih je predvodio Jaylen Brown sa 27 poena i 6 skokova, dok je Kemba Walker bio drugi strijelac sa 21 poenom. Vrijedi istaknuti i double-double učinak Jaysona Tatuma od 18 poena i 10 skokova. Fred VanVleet je sa 18 poena bio jedini raspoloženi igrač kod Raptorsa.

Clippersi su u trećoj utakmici u seriji protiv Denvera došli do pobjede i vodstva 2:1. U posljednjoj četvrtini Clippersi su serijom 8:0 preokrenuli vodstvo i održali ga do kraja utakmice te stigli do pobjede. Paul George je sa 32 poena bio prvi strijelac Clippersa, Kawhi Leonard je dodao 23 poena i 14 skokova, dok je naš Ivica Zubac upisao 8 poena. Nikola Jokić je predvodio Denver sa čak 32 poena, 12 skokova i 8 asista.

TORONTO-BOSTON 89:111 (2:3)

LA CLIPPERS-DENVER 113:107 (1:2)