Brzoja tricom sa zvukom sirene potopio Vrijednosnice

Derbi kola pripao je Gorici i to nakon koša Brzoje u posljednjoj sekundi utakmice.

HT Premijer liga, 6.kolo:

Vrijednosnice Osijek-Gorica 95:96 (19:24, 20:25, 34:19, 22:28)

(Bašić 21, Kujundžić 21/ Brzoja 18, Mazalin 16)

Kakva utakmica u Gradskom Vrtu! Gorica je do pobjede došla u zadnjoj sekundi, košem Mislava Brzoje.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i preko nekoliko raspoloženih igrača, držali vodstvo od prve minute, što im je i donijelo +10 na poluvremenu. No, sve dobro kroz tih dvadeset minuta, Gorica je prosula u nevjerojatnoj trećoj četvrtini, koju je domaća momčad dobila čak 34:19. Držali su Brokeri vodstvo kroz cijelu zadnji četvrtinu, imali sve u svojim rukama, no sve je to nestalo doslovno u zadnjim sekundama.

Imao je Bašić slobodna bacanja na 94:92, zabio jedno za +3 svoje momčadi, a onda je napravio prekršaj na Brzoji koji je zabio jedno za 95:93, nakon kojeg je svoj promašaj uhvatio u napadu, uputio šut za dva te promašio, no Kapusta je ponovno uhvatio skok u napadu, šutirao i on, lopta nije našla put do koša, ali se odbila do Brzoje koji u zadnjoj sekundi šutira tricu i pogađa za veliko slavlje Gorice.