Bucksi na 2:0 protiv Miamia, Denver na krilima odličnog Jokića izjednačio seriju protiv Portlanda

Dvije utakmice odigrane su noćas, po jedna sa Istoka i Zapada.

GIANNIS TORPEDIRAO HEAT

Milwaukee Bucksi nisu dozvolili nikakvo iznenađenje niti u drugoj utakmici serije protiv Miami Heata. Već u prvoj četvrtini Bucksi su ubacili čak 46 poena i pobjegli na 20 razlike, čime je odmah na startu utakmice neizvjesnost oko pobjednika jednostavno nestala. Ostatak utakmice nije ponudio previše uzbuđenja, dobili su Bucksi sve četvrtine i na kraju ubacili gostima 132 poena i došli do vodstva od 2:0 u seriji. Giannis Antetokounmpo je ubacio za Buckse 31 poen, uhvatio 13 skokova i podijelio 6 asistencija, dok je dobru pomoć imao u Brynu Forbesu, koji je postigao 22 poena, od čega je trice šutirao 6/9.

Kod Heata, Dewayne Dedmon prvi strijelac sa 19 poena.

MILWAUKEE-MIAMI 132:98

FANTASTIČNI JOKIĆ NADIGRAO ODLIČNOG LILLARDA

Vrlo dobra utakmica odigrana je u Denveru, koji je morao do pobjede, kako Portlanda ne bi pobjegao na 2:0 u seriji. Denver je nakon prvog poluvremena imao +12, a u istom ritmu nastavili su Nuggetsi i u drugom poluvremenu. Portland je prijetio preko raspoloženog Damiana Lillarda, posebno u tricaškom dijelu, no domaći su noćas imali raspoloženog Nikolu Jokića koji je briljirao na obje strane terena. U završnicu utakmice Denver je ušao sa sigurnim vodstvom, koje gosti nisu mogli smanjiti, unatoč čak 9 trica Lillarda i Jokić i ekipa su stigli do toliko željenog izjednačenja u seriji. Utakmicu je obilježilo nekoliko tehničkih prekršaja i “flagrant” situacija, u kojima suci nisu imali milosti. Psihički rat na ovoj relaciji je počeo…

Nikola Jokić je sa 38 poena bio najefikasniji kod Denvera, uz šut 15/20, uhvatio je 8 skokova i podijelio 5 asistencija. Spomenuti Damian Lillard je bio prvo ime gostiju sa čak 42 poena, uz šut za tricu 9/16 te 4 skoka i 10 asistencija.

DENVER-PORTLAND 128:109