Bucksi smanjili na 2:1 protiv Netsa, Utah na krilima Mitchella do 2:0 protiv Clippersa, Bojan vrlo dobar

Bucksi su se na domaćem terenu potrudili da serija protiv Netsa ne izgubi smisao već nakon dvije utakmice.

Milwaukee je uraganski krenuo u prvu domaću utakmicu protiv Brooklyna i već nakon prve dionice imao velikih 30:11, dok su se zvijezde Netsa još zagrijavale. Giannis Antetokounmpo i Khris Middleton su odmah na početku utakmice nagovjestili da će ovo biti njihova večer, a buđenje gostiju vidjeli smo u drugoj četvrtini u kojoj se situacija potpuno okrenula na njihovu stranu. Poluvrijeme je tako donijelo domaćim Bucksima samo +3. Razigrali su se Kevin Durant i Kyrie Irving, no Netsi su noćas igrali sa samo osam igrača u rotaciji, bez nekog značajnijeg učinka ostatka ekipe i takvi nisu mogli držati visok tempo, kao u prve dvije utakmice. Rezultiralo je to sa puno manje poena nego u prijašnjim utakmicama, a neizvjesnost je trajala čitavo drugo poluvrijeme.

Ključan trenutak se dogodio u samoj završnici. Netsi su imali 83:80, na 1:23 prije kraja i onda su domaći igrači napravili seriju 6:0, poveli prije zadnjeg napada gostiju, a Kevin Durant je promašio tricu za eventulan produžetak.

Middleton je sa 35 poena i 15 skokova bio najbolji kod domaćina, a Antetokounmpo je dodao 33 poena i 14 skokova za pobjednike.

Kod poraženih Netsa, najviše poena ubacio je Kevin Durant i to 30, dok je Kyrie Irving dodao 22.

MILWAUKEE-BROOKLYN 86:83 (1:2 u seriji)

UTAH NA 2:0 PROTIV CLIPPERSA

Najbolja momčad lige, Utah Jazz, je stigla do druge pobjede protiv LA Clippersa. Utakmica puna preokreta i sa dosta oscilacija obje ekipe, je odlučena u samoj završnici, kada su se domaći igrači bolje snašli i bili prisebniji u nekim napdačkim odlukama, za razliku od Clippersa. Fantastično poluvrijeme odigrao je Donovan Mitchell, koji je ubacio čak 27 poena u tom periodu. Jazzeri su kontrolirali rezultat u prvom poluvremenu, onda sredinom treće imali čak 21 poen viška (76:55) i lijepu situaciju pred posljednju četvrtinu. No, Clippersi su noćas imali raspoloženog Reggija Jacksona, koji je odigrao odličnu utakmicu i zajedno sa Kawhiem Leonardom i Paulom Georgeom kreirao seriju u kojoj se njihova momčad potpuno približila domaćinu. Sredinom posljednje četvrtine, Clippersi su nakon dugo vremena uhvatili i vodstvo (101:99), no onda je ponovno proradila domaća ekipa, koja je za nekoliko minuta napravilia seriju 14:2 i tako si trasirala put ka pobjedi. Uspjeli su Jazzeri iskontrolirati situaciju u posljednjoj minuti i tako doći do vodstva od 2:0 u seriji.

Donovan Mitchell je odigrao još jednu odličnu utakmicu, koju je završio sa 37 poena, 3 skoka i 4 asista, Jordan Clarkson je sa 24 poena bio drugi strijelac, dok je naš Bojan Bogdanović utakmicu završio sa 16 poena (5/8 šut), 4 skoka i po jednom asistencijom i osvojenom loptom.

Clipperse je predvodio Reggie Jackson sa 29 poena, 27 je dodao Paul George, a Kawhi Leonard je utakmicu završio sa 21 poenom. Ivica Zubac je počeo u petorci ovu utakmicu i za 14 minuta upisao 7 poena i 1 blokadu.

UTAH-LA CLIPPERS 117:111 (2:0 u seriji)