Budućnost na mišiće kroz Draženov dom, vrlo dobar otpor Cibone

Cibona je hrabro pala protiv iskusnije momčadi iz Podgorice i to bez kapetana Roka Prkačina.

U 11.kolu ABA lige, Cibona je doživjela domaći poraz od Budućnosti 73:80. Gosti iz Podgorice su dobili ovaj susret, košarkaškim riječnikom, na mišiće i iskustvo, s obzirom na iskustvo koje imaju samo u dvojici svojih igrača, koji rade razliku na terenu, a to su Justin Cobbs te Willie Reed.

Cibona je igrala danas bez Roka Prkačina i to se osjetilo na terenu, iako je skakački gledano bila ravnopravan protivnik gostima. Gosti su imali u prvom poluvremenu svoj najveću prednost na utakmici, +13 u 18.minuti no Cibona je preko Danka Brankovića i pet vezanih poena Ivana Majcunića uspjela smanjiti razliku na pristojnih +8 za kraj poluvremena (32:40).

U trećoj četvrtini gosti su održavali konstanto vodstvo koje se protezalo od nekih 7 do 10 poena viška, a kada god bi se Cibona malo primakla, gosti su dali malo gasa i opet otišli na značajniju prednost. Gotovo isti scenarij događao se i u posljednjoj četvrtini, Cibona se dosta mučila u obrambenom dijelu sa pick igrom gostiju, nerijetko su po dva, tri igrača “ispadala”, što je donosilo gostima previše lakih poena i to je bila ta bolja individualna kvaliteta koju Budućnost u ovom trenutku ima od Cibone. Cibona je uspjela u završnici spustiti zaostatak sa -12 na prihvatljivih -7, no više od toga nije večeras išlo.

I jedni i drugi danas nisu ni briljirali u slobodnim bacanjima, Cibona ih je naredala čak 7, Budućnost 6, a niti u šutu za tri poena ni jedni ni drugi nisu bili previše raspoloženi (Cibona 5/18, Budućnost 6/20).

Nathan Reuvers je danas bio prvi strijelac Cibone sa 14 poena, dok je Danko Branković ubacio 13 poena i uhvatio 7 skokova.

Budućnost je predvodio spomenuti Justin Cobbs sa 18 poena, Willie Reed je ubacio 16, a bivši Cibos, Marko Jagodić-Kuridža 14.