Cedevita je očekivano slavila u četvrtfinalu Superkupa ABA lige u dvoboju naših klubova, ali sa dosta muke.

Četvrtfinale Superkupa ABA lige:

Cedevita – Zadar 85:77 (23:17, 20:20, 20:30, 22:10)

(Bell 23, Lima 14 – Grant 21, Špralja 12)

Vitamini su bolje otvorili utakmicu i nametnuli svoj ritam, na što Zadar nije imao odgovor, prije svega u prvoj četvrtini. Igrači trenera Pipana malo su se razbudili u drugoj četvrtini, koja je na kraju završila neriješeno 20:20, no na poluvrijeme se ipak otišlo sa prednošću Cedevite od 6 razlike.

Treću četvrtinu zadrani su odigrali vrlo dobro, što im je i donijelo vodstvo od četiri poena razlike, no u zadnjoj su četvrtini postigli samo deset poena, dok je Cedevita dodala malo gasa, pogotovo u obrani i riješila pitanje pobjednika, prije svega čvršćom igrom pod koševima.

Iako ovaj Superkup ne znači ni jednima ni drugima previše, ono što bode u oči je minutaža naših igrača, prije svega onih mladih kod Cedevite. Iako ih je danas u sastavu bilo samo trojica (Krušlin, Petrović, Žganec), njihova minutaža je bila skromna u odnosu na strance. Za Cedevitu se zna da će svoju sezonu u ABA ligi i Europi usmjeriti na strance, no opet naša javnost ne može biti zadovoljna. Kod Zadra potpuno druga situacija. Od dva stranca koji su u ekipi, danas je igrao samo Grant i to 28 minuta, dok je Little pošteđen nastupa. Ono što veseli je minutaža koju je trener Pipan dao mladićima Luki Tomasu (19 minuta), Juri Planiniću (19 minuta), dok je Lovre Bašić igrao samo 11 minuta.

Naravno da je pobjeda uvijek bitna, no realno kome treba ovaj Superkup i kome je važan? Jel netko razmišljao o svega četiri minute u igri Karla Žganeca? Nije i neće…

Cedevita će sutra u polufinalu igrati sa boljim iz utakmice Crvena zvezda-Petrol Olimpija.