Cedevita i dalje bez poraza u HT Premijer ligi!

Momčad Cedevite u sklopu 6. Kola HT Premijer lige na domaćem parketu ugostila je momčad KK Škrljeva.

KK Cedevita – KK Adria Oil Škrljevo 86:79 (29:12, 13:23, 17:22, 27:22)

U zanimljivoj utakmici Cedevita je nastavila svoj pobjednički niz i obranila je domaći parket protiv neugodnih gostiju koji su se držali u igri do samoga kraja. Nošeni svojom mladošću uraganski su otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili su rezultatom 29:12. U nastavku utakmica Škrljevo je postepeno stizalo rezultat i došlo do egal situacije, ali domaća ekipa je ipak mirno susret privela kraju bez nekih većih uzbuđenja. Gosti su bili na -4 u zadnjoj minuti utakmice, ali prelomila je tehnička pogreška  dosuđena gostujućem igraču, Brianu Williamsu koja je Cedevitu odnijela u mirne vode. U završnici smo gledali festival slobodnih bacanja gdje mladi igrači Cedevite nisu podlegli pritisku. Njihova široka klupa se još jednom pokazala kao velik adut u odnosu na ostatak lige.

Najbolji u redovima domaćih bili su Domagoj Bošnjak s učinkom od 22 poena i 7 skokova te Tyler Wideman koji je bio bez promašaja iz igre (3-3 za dva i 2-2 za tri poena), a završio je s 22 poena i 9 skokova. Kod momčadi Škrljeva najbolji strijelac bio je Achraf Yacoubou s 19 poena dok je Stipe Krstanović dodao 7 poena, 14 skokova i čak 4 ukradene lopte.