Cedevita i Ribola uvjerljive, Samobor bolji od Pule

Tri pobjede domaćina u prvim utakmicama nove sezone.

Nova sezona je krenula sa tri subotnje utakmice, u kojima su domaćini upisali sve tri pobjede, s tim da su Cedevita junior i Ribola Kaštela bile prilično uvjerljive, dok je Samobor slavio protiv Pule. Idemo redom…

CEDEVITA JUNIOR-SESVETE 106:74 (20:18, 27:21, 35:15, 24:20)

(Šabić 21, Bošnjak 14 / Babić 14, Tušek 11, Krajačić 11)

Sesvete su odigrale vrlo dobro poluvrijeme protiv prvog favorita sezone, koji se nekako “tražio” u prvih dvadeset minuta ovog dvoboja. Ipak, za domaćina su stvari sjele na svoje mjesto u trećoj četvrtini u kojoj su igrači Marka Trninića prebacili u petu brzinu. Postigli su čak 35 poena, goste zaustavili na samo 15 i pobjegli na +28 i riješili pitanje pobjednika.

Vrlo dobre role imali su Emir Šabić, koji je postigao 21 poen, uz 5 skokova i 3 asista, dok je Matej Bošnjak upisao 14 poena, imao 6 skokova i 3 asista. Debitirao je i Sven Smajlagić, koji je za 22 minute upisao 12 poena.

Kod Sesveta, prvi strijelac Philip Babić sa 14 poena.

RIBOLA KAŠTELA-ZAPRUĐE 93:70 (17:13, 23:16, 26:16, 27:25)

(Krešić 16, Tvrdić 13, Svalina 13, Šarić 13 / Škara 21, Joksimović 11)

Susret dvije momčadi koje pretendiraju za gornji dom tablice, na kraju je uvjerljivo pripao domaćoj Riboli. Dobio je domaćin sve četvrtine, kontorlirao utakmicu od početka i stigao do uvodne pobjede.

Gosti su se u prvom poluvremenu držali sve do 18. minute, kada je domaća momčad brzinski odradila seriju 18:2 i pobjegla na +11 na veliki odmor. Istim ritmom i u trećoj četvrtini nastavili su domaći igrači, koji su u nekoliko situacija imali +16 pa i +19, da bi treću četvrtinu zaključili sa +21 i bilo je već tada jasno da će dva boda ostati u njihovoj dvorani. Gosti su u posljednjoj četvrtini samo iskoristili situaciju u kojoj je domaći trener dao priliku svojim mlađim igračima pa razlika nije rasla previše preko stečenih 20…

Kod domaćih, najbolji igrač bio je 17-godišnji Mario Krešić, koji je postigao 16 poena te uhvatio 8 skokova. Po 13 poena su postigli Ivan Svalina, Viktor Šarić i Lovre Tvrdić.

Kod Zapruđa, prvo ime bio je Josip Škara sa 21 poenom, 6 skokova i 5 asistencija.

SAMOBOR-PULA 1981 85:74 (23:17, 16:23, 26:15, 20:19)

(Levanić-Kutni 22, Kuzmanović 17 / Klepo 26, Bilalović 16)

Samoborski Risovi su na najbolji mogući način otvorili novu sezonu. Iako u znatno oslabljenom sastavu u odnosu na prošlu sezonu, pokazali su da i u trenutnom kadru ima momaka koji mogu donosti pobjede. Izjednačena prva četvrtina na kraju je pripala domaćinu, no gosti iz Pule u drugoj su se četvrtini probudili, razigrali i došli do vodstva na poluvremenu i to minimalnog. U trećoj četvrtini domaća je momčad zaigrala puno bolje i to na obje strane. Proradio je napad, u obrani su zatvorili put do svog koša, što je rezultiralo sa čak 26 poena i bijeg na +10 prije posljednje četvrtine. Prilično su domaći igrači bili raspoloženi u šutu za tri poena, a svoju dobru realizaciju nastavili su i u posljednjoj četvrtini i na kraju sačuvali stečenu prednost i došli do vrijedne pobjede.

Najbolji pojedinac Samobora bio je Bruno Levanić-Kutni, koji je odigrao svih četrdeset minuta, koje je iskoristio za 22 poena, kojima je dodao 3 skoka, 7 asistencija i 3 ukradene lopte. Osim njega, odličan je bio Dario Kuzmanović sa 17 poena, od čega je trice šutirao 5/8 i bio velika prevaga u ovoj utakmici. Samobor je trice šutirao jučer odličnih 15/30.

Pulu je predvodio Martin Klepo sa 26 poena, dok je Matija Bilalović dodao 16.