Cedevita je protiv Gorice prosula +17 i upisala treći poraz u nizu

Momčad Damira Mulaomerovića je upala u krizu igre, ali i rezultata.

U 3. kolu HT Premijer Lige za prvaka Cedevita Junior poražena je u Domu sportova od Gorice sa 77:75.

Poslije ubačaja Vite Kučića momčad Damira Mulaomerovića u 28. minuti vodila je s velikih 67:50. Međutim, Gorica je do isteka treće četvrtine taj zaostatak ipak smanjila. U zadnjih 10 minuta Cedevita Junior ušla je s prednošću 67:56, a kad je Dino Cinac goste u 32. minuti približio na zaostatak 61:67 Mulaomerović je morao pozvati timeout.

Isto je napravio i Mladen Starčević u 35. minuti nakon što je Josip Batinić zabio za 72:63 vodstvo Cedevite Junior. Nakon tog timeouta Lovro Uljarević je za Goricu pogodio tricu, a poslije promašene trice Radovića, Cinac je s četiri metra iz okreta na drugoj strani goste približio na samo -4.

Još jedan timeout trener Vitamina pozvao je na 3:24 min. do kraja. Bilo je to nakon što je Luka Tomas položio za zaostatak gostiju 70:72, a u potpuni egal utakmicu je tricom iz desnog kuta za 73:73 na 1:32 min. do kraja stavio Borna Kapusta.

Posljednji put rezultat je bio izjednačen nakon što je Kučić na 30 sekundi do završetka iz drugog pokušaja pogodio za 75:75, a Cinac je na 10.5 sekundi do završetka zabio oba slobodna bacanja, nakon što je suđena peta osobna pogreška Filipu Bundoviću. Cedevita Junior imala je timeout i zadnji napad, no u preostalom vremenu domaćini nisu izborili pobjedu ili produžetak.

U dresu domaćina dvocifreni su bili Rok Radović (21p, 9sk i 2as), Josip Batinić (13p, 5sk i 3as), Emir Šabić (12p, 3sk i 4as), Bundović (11p, 9sk i 2as) i Kučić (10p, 1sk i 5as).

Goricu su predvodili Cinac (19p i 11sk) te Uljarević (16p, 4sk i 5as).

Tekst: KK Cedevita Junior