Cedevita Junior nadigrala Split i otišla u finale Kupa

U polufinalu završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića u Rijeci Cedevita Junior svladala je sa 86:82 Split i u subotu će u 19 sati igrati u finalu protiv Cibone, koja je ranije svladala Zadar.

Momčad Damira Mulaomerovića odigrala je u Sportskoj dvorani Zamet u Rijeci veliku utakmicu koju je kontrolirala većinu vremena, iako su Splićani uspjeli zakomplicirati samu završnicu.

Filip Bundović je uz šut iz igre 4/4 u prvih sedam i pol minuta utakmice zabio 10 poena i Cedevitu Junior predvodio do prednosti 25:16 na kraju prve četvrtine. U drugoj dionici u napadu se pak istaknuo 19-godišnji Vito Kučić, koji je u zadnjih osam i pol minuta prvog poluvremena također ubacio 10 poena pa su Zagrepčani uz 56% šuta iz igre na veliki odmor otišli s +14 (50:36).

Ta prednost s vremenom se topila. Nakon što je Lovre Runjić na početku četvrte četvrtine pogodio jedno od dva slobodna bacanja, Splićani su došli na -5, no Goran Filipović potom je na drugoj strani prvo zabio tricu, a onda i koš i dodatno slobodno bacanje za 6-0 Vitamina.

Na 2:17 min. do kraja Josip Batinić pogodio je za 76:69 Zagrepčana. Zahvaljujući nekim greškama Cedevite Junior, Splićani su se, međutim, uspjeli vratiti u igru i tricom i dodatnim slobodnim Sanija Čampare na 49 sekundi do završetka došli su na -3, no na 25 sekundi do kraja Filipović je ubacio ključnu tricu sa 82:77.

Bundović je ukupno upisao 19 poena, 9 skokova i 2 asistencije, Filipović 13 poena i 5 asistencija, Emir Šabić 13 poena i 2 skoka, a Kučić 10 poena i 2 asistencije.

Splićane je predvodio Shannon Jerod Shorter s 29 poena i 10 asistencija.

Izvor: KK Cedevita Junior