Cedevita Junior preko Vrijednosnica do završnice Kupa

Vitamini su i u trećem ovosezonskom susretu ova dva protivnika bili bolji.

Cedevita Junior se preko Vrijednosnica domogla završnice Kupa Krešimir Ćosić. Gosti su nastupili bez svog najboljeg igrača, Đorđa Topolovića i takvi jednostavno nisu mogli parirati raspoloženom domaćinu. Osim njega, u igru nije ulazio niti nedovoljno spremni Ngor Kuany.

Cedevita je već u prvoj četvrtini ubacila 38 poena, raspoložen je od početka utakmice bio Josip Batinić i već su gosti tu zaostajali 17 poena. Nešto bolja igra gostiju u drugoj četvrtini, prije svega u obrambenom dijelu, im je donijela smanjenje zaostatka na -13.

Domaćin je pitanje pobjednika riješio do sredine treće četvrtine, kada su pobjegli na +23 (72:49) i bilo je jasno tko će izaći kao pobjednik. Isti je zaostatak za goste bio i na kraju treće četvrtine.

U posljednjoj četvrtini obje su ekipe “stale na loptu”, nismo vidjeli niti previše poena i čekao se kraj utakmice.

Konačni rezultat utakmice bio je 99:82.

Josip Batinić je utakmicu završio sa 24 poena, uz sjajnu šutersku večer (10/12), 6 skokova i 5 asistencija, dok je Goran Filipović ubacio 17 poena, uhvatio 3 skoka i podijelio 10 asistencija.

Osječane je predvodio Marko Bošnjak sa 21 poenom, dok je Šime Lisica ubacio 19.