Cedevita nadjačala Olimpiju

U desetom kolu ABA lige Cedevita je ugostila Petrol Olimpiju. Hrvatski prvak trenutno je na četvrtom mjestu s ne baš sjajnim omjerom 5-4, ali vidi se napredak od dolaska Slavena Rimca za trenera. Što se tiče Olimpije, oni su pri dnu ljestvice sa samo tri pobjede i čak šest poraza. Očigledno je da nisu u dobroj formi, što je sigurno velika prilika za Cedevitu.

ABA liga, 10. kolo

Cedevita – Petrol Olimpija 95:82 (49:48)

Iako je Cedevita ušla u ovu utakmicu kao veliki favorit, Olimpija im je pružila snažan otpor. Prva četvrtina odigrana je u potpunom egalu rezultatom 27:27. Nakon niza greški, promašenih šuteva i ne iskorištenih akcija na odmor su otišli s blagom prednošću od samo jednog poena. Rezultat je 49:48.
U jednom trenutku treće četvrtine, preciznije tri minute prije samog kraja četvrtine Olimpija prelazi u vodstvo, međutim to ne traje dugo pa treća četvrtina završava rezultatom 70:69 kojim domaćini opet imaju minimalnu prednost. Četvrta četvrtina bila je presudna za Vitamine koji su ubacili u brzinu više, u kratkom vremenu došli do značajne prednosti. Konačan rezultat je 95:82.
Najbolji u domaćim redovima bio je James Bell koji je ubacio 23 poena, dok je kod Olimpije najraspoloženiji bio Jan Špan koji je ubacio 20 poena.