Cedevita povela protiv Budućnosti

Bila je ovo utakmica dostojna polufinala ABA lige, a na kraju je učenik bio bolji od učitelja. Slaven Rimac je poveo protiv Jasmina Repeše 1:0.

ABA liga, polufinale:

Cedevita-Budućnost  90:83 (21:18,16:20,28:21,25:24)

(Cobbs 23, Pullen 20/ Clark 23, Cole 13)

Utakmica puna neizvjesnosti od samog početka. Cedevita je bila bolja na otvaranju, Budućnost u drugoj četvrtini. Amerikanci i sa jedne i sa druge strane su dominirali utakmicom, tako i u prvom poluvremenu. Kod Vitamina Cobbs i Pullen, a kod Repešine momčadi Clark. Vodstva su se izmjenivala kao na traci, ni jedna ekipa se nije uspjela odvojiti pa se na poluvrijeme otišlo prednošću gostiju, minimalno 37:38. Dobre obrane rezultirale su malim brojem poena, no niti jedna ekipa nije se štedila, Cedevita je htjela iskoristiti prednost domaćeg terena kako bi došla do prve pobjede. Treća četvrtina, u kojoj je Cedevita postigla 28 poena se pokazala na kraju kao presudna. Igrači Cedevite, prije svih Stipanović i Žganec su uspjeli zaustaviti najboljeg igrača lige, Bitadzea na samo 8 poena. U zadnjih deset minuta, gosti su se počeli kontrolirati svoju igru, malo se primakli, no ponovno su proradili Cobbs i Pullen i napadi Cedevite postali su jednostavni i poeni su gotovo pa dolazili sami. Sa nekoliko promašenih zicera i čistih prilika za poene, Budućnost se udaljila od pobjede. Na kraju potpuno zasluženo slavlje Cedevite, ali treba reći da su neki igrači Cedevite odigrali sa dosta rezerve, što u neku ruku može veseliti Rimca, prije svih Ramljak i Krušlin i to je činjenica koja možda odaje vrijedost ove ekipe. Ukoliko se u drugoj utakmici i oni priključe na svoju uobičajenu razinu, Cedevita se sa pravom može nadati pozitivnom rezultatu.