Cedevita prvi polufinalist Kupa, odlična utakmica Krune Simona

Cedevita Junior se preko Bosca domogla polufunala Kupa.

BOSCO – CEDEVITA JUNIOR 87:97 (21:25, 24:26, 15:31, 27:15

Cedevita Junior je prvi sudionik polufinala SuperSport kupa Krešimir Ćosić. U okršaju s gradskim rivalom Boscom Vitamini su slavili 97-87.

Bosco nije pao tek tako. Nakon prvih 20 minuta igre prednost Cedevite Junior je bila 51-45 i to zahvaljujući trici Krunoslava Simona na samom isteku prvog poluvremena. Momčad Ivana Tomasa je bila ravnopravan protivnik, a svaki pokušaj bijega protivnika na značajniju razliku uspješno je neutraliziran.

Odvajanje Mulaomerovićeve momčadi započinje u trećoj četvrtini kada je nakon nepunih pet minute igre prednost narasla do +14 (62-48). Vrlo brzo utakmica je zatvorena, Cedevita Junior je otišla na 77-57 i polako misli usmjerila prema polufinalu.

Završnih deset minuta, u koje se ušlo s 22 poena prednosti za Vitamine (82-60) ponudilo je opušteniju košarku u kojoj se Bosco trsio smanjiti zaostatak, a Cedevita Junior sa što manje stresa utakmicu privesti kraju. Tomasovi igrači otvorili su zadnju četvrtinu serijom 10-2 i stigli do -12 (84-72) nakon čega je Cedevita Junior kontrolirala tijek događanja na parketu na distanci između 10 i 15 poena viška do konačnih 97-87.

Kod Cedevite Junior igrom je oduševio Krunoslav Simon koji je za nešto manje od 24 minute igre postigao 17 poena uz sedam skokova, sedam asistencija i jednu osvojenu loptu. Renato Serdarušić je postigao 18 poena uz 5 skokova i 4 asistencije, a Đorđe Topolović 14 poena uz 9 skokova.

U redovima Bosca Ante Krapić i Luka Krajnović su postigli po 14, Mladen Primorac 13,  Marko Jurič 12, a Andrej Matić Petar Babić po 11 poena.

Ivan Tomas, trener Bosca: „Najprije bih čestitao Cedeviti Junior na prolasku u polufinale. Smatram da smo odigrali jako dobru utakmicu, pogotovo nakon zadnjih nekoliko loših partija. Momci su se danas digli i dali svoj maksimum i s te sam strane zadovoljan.

Što se same utakmice tiče, kvalitetniji su i krupniji. U nekim njihovim kriznim momentima u prvom poluvremenu odreagirao je Kruno Simon. Drago mi je da se nakon -20 nismo raspali što nam se znalo događati ove godine. Odigrali smo borbeno i na kraju odigrali čisto pristojnu utakmicu. Predstoji nam borba za opstanak u HT Premijer ligi. Kature neće biti mjesec dana, nedostaje nam i Babić. Nedostaju i na treningu koji je bez njih preslab, i onda stvari na utakmici ne funkcioniraju.“

Luka Krajnović, igrač Bosca: „Igrali smo jako dobru utakmicu pogotovo nakon teškog poraza od Cibone. Ušli smo čvrsto, ali znamo da je Cedevita Junior jedna od najboljih ekipa ove sezone. Čestitao bih mojim momcima na borbi i nadam se da ćemo tako od sada i dalje igrati i upisati još koju pobjedu.“

Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior: „Prava kup utakmica u kojoj se svašta može desiti. Ekipa Bosca je bila jako motivirana i imali su dobru energiju, dok smo mi ušli malo opušteno, možda pod dojmom nekih njihovih posljednjih rezultata. Napad nam nije bio problem, no primili smo puno poena što inače nije slučaj. Čestitao bih svojim dečkima, pogotovo na drugom poluvremenu kad smo bili koncentriraniji. Boscu dalje želim puno sreće. Mi smo zadovoljni pobjedom, ušli smo u Final Four, što je i bio i cilj i jedva čekamo protivnika u polufinalu.“

Renato Serdarušić, igrač Cedevite Junior: „Jako dobar osjećaj. Prelagano smo ušli, možda podcijenili ekipu Bosca, a oni su bili ekstra motivirani i bilo se teško vaditi. Čestitao bih svojim igračima na borbi do posljednjeg trenutka. Idemo se sada odmoriti i pripremiti za dalje.“