Cedevita razbila neprepoznatljivi Split sa 25 razlike, sjajna utakmica Ivana Vrgoča

Derbi kola pripao je Cedeviti.

Zagrepčani su puno čvršće i agresivnije ušli u susret protiv Splita, koji je danas bio gotovo pa nemoćan. Već nakon prvih deset minuta, Vitamini su imali +8, a tu su razliku poduplali do kraja poluvremena, ubacivši Splitu 45 poena.

Mučili su se sa šutom Žuti večeras, na kraju utakmice imali su mizernih 33 posto šuta, koji je bio gotovo pa očajan cijelu utakmicu. Uz sve to, nadovezalo se i 8 promašenih bacanja, 14 izgubljenih lopti, ali i sjajna preciznost domaćina, koji je imao visokih 66 posto šuta za dva poena. Posebno je inspiriran večeras bio bivši igrač Splita u redovima Cedevite, Ivan Vrgoč, koji je već do poluvremena ubacio svojoj bivšoj momčadi 15 poena i podijelio čak 5 blokada.

Žuti su nešto bolje lice pokazali u trećoj četvrtini, no taj je bljesak bio kratkog vijeka, s obzirom da su onda ponovno očajno odigrali posljednjih deset minuta. Samo 14 ubačenih, a primljenih čak 26, zorno pokazuju kakva je situacija bila na terenu. Splitovi Amerikanci, od kojih se očekuje dominacija na terenu te preuzimanje odgovornosti, kombinirano su ubacili samo 30 poena i vjerojatno tu leži jedan od problema koji Žuti imaju na početku ove sezone. Nije previše raspoložen bio niti Dominik Mavra (12 poena, 5/12 šut) i sve te okolnosti odvele su Žute u uvjerljiv poraz od čak 25 razlike, 87:62.

Ivan Vrgoč je sa 21 poenom bio najefikasniji kod pobjednika, uz 5 skokova, 2 asista, 2 osvojene te 5 blokada, Pavle Marčinković je dodao 12, a Emir Šabić 11.

Kod Splita, Shannon Shorter prvi strijelac sa 17 poena.