Cedevita rutinski preko Šibenke, koja je parirala samo u prvom poluvremenu

Cedevita Junior i Šibenka su odigrale zaostalu utakmicu 16.kola.

Mladi Vitamini su bili domaćini zaostale utakmice protiv Šibenke i nije dobro krenulo za njih. Šibenka se od početka pokazala kao tvrd orah, koji se ne misli tako lako predati, unatoč podređenom položaju zbog izostanka Paića, Kujundžića i Gulina, što je prevelik hendikep za ovu mladu momčad. Unatoč tome, uspjeli su kontroliranom igrom dobiti prvu četvrtinu 26:22, a dobru igru na startu utakmice pružio je Bruno Solomun, koji je zadavao najviše problema domaćinu. Šibenka je na startu druge četvrtine imala 22:29 vodstvo, no Cedevita se u tom trenu razbudila, napravila seriju 13:0 i povela 35:29, gosti su ostali bez poena gotovo četiri minute. Mulaomerovićevi momci su u tim trenucima prezentirali svoju prepoznatljivu brzu igru, koja im je donijela prvu osjetniju prednost, no ipak do poluvremena nisu uspjela značajnije “pobjeći” i na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 47:40, a Cedevita je drugu četvrtinu dobila 25:14.

Cedevita je u trećoj četvrtini nastavila svojim istim tempom iz druge četvrtine, što joj je na kraju donijelo vodstvo 71:56 pred posljednjih deset minuta. Pala je Šibenka prije svega u napadačkom dijelu, ubacili su “crni” samo 16 poena i Cedevita je otišla na prednost, za koju je bilo jasno da će ju teško sustići u posljednjih deset minuta.

Ostala je Šibenka bez goriva u posljednjoj četvrtini i Cedevita je rutinski privela utakmicu kraju, upisala novu pobjedu i nastavila svoj pozitivan niz. Konačni rezultat bio je 91:71 za Cedevitu.

Prvo ime pobjednika bio je Goran Filipović, koji je ubacio 15 poena, uhvatio 3 skoka i podijelio 7 asistencija, dok je Emir Šabić ubacio 14 poena.

Adnan Arslanagić je sa 18 poena bio prvi strijelac Šibenke, po 14 su ubacili Jural Pleadin i Bruno Solomun.