Cedevita se dobro namučila protiv Furnira, koji je propustio nekoliko prilika za pobjedu

Cedevita je bila mirnije ruke i koncentriranija u završnici utakmice.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Furnir i Cedevita u Dubravi, koja je na kraju pripala gostima.

Cedevita je imala prednost od početka utakmice, iako je Furnir cijelo vrijeme puhao za vratom, no nikako nije uspjevao natjerati vodu na svoj mlin. Domaćinu je danas ponovno nedostajao Mateo Vidović, gostima Saša Ciani, pa su neki drugi igrači u obje ekipe dobili nešto više prilike. Na poluvremenu su gosti imali +9, a onda se Furnir u nekoliko situacija približio na pristojan zaostatak, no gosti su u svakoj od njih imali brzi odgovor i opet bi vratili nešto više vodstvo na svoju stranu.

U posljednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 51:54. Nakon kontre Bjelanovića, Furnir je stigao na pola koša zaostatka, no Šabić je sa dvije trice vratio ponovno na +8 za svoju momčad. Uzvratio je tada Karahodžić istom mjerom, sa dvije trice i utakmica je polako ulazila u neizvjesne vode. Igralo se tada sve do same završnice igrom koš za koš, a Furnir je tek u 39.minuti nakon trice Bošnjaka došao do prvog vodstva 68:67. Simon je nakon toga promašio tricu te dao priliku domaćinu da možda i riješi utakmicu, no Karahodžić je promašio tricu, Bošnjak napravio prekršaj na Simonu, koji je uredno pospremio dva bacanja za 68:69. Nakon time-outa, Paponja je uzeo šut za tri poena, promašio, a Simon ponovno izborio bacanja, ubacio oba za +3. Nakon toga, Bošnjak je nakon brzo prekršaja Cedevite stao na bacanja, promašio prvo, namjerno i drugo, no lopta nije došla do njegovih suigrača i pobjeda je pripala Cedeviti.

Matej Bošnjak je sa 16 poena bio najbolji strijelac domaće momčadi, Filip Paponja je dodao 15.

Kod pobjednika, Emir Šabić prvo ime sa 20 poena, Kruno Simon 15 poena i 11 skokova.