Cedevita sigurna protiv Bosca, povratničke minute i poeni Krune Simona

Košarkaši Cedevite nisu imali previše problema na gostovanju kod Bosca.

Momčad Damira Mulaomerovića je na mišiće odradila utakmicu protiv Bosca, koji je pružio solidan otpor, u svojim mogućnostima. Vitamini su imali +8 nakon prve četvrtine, a do poluvremena su to podigli na visokih +17 i gotovo pa razriješili pitanje pobjednika.

Prve povratničke minute, ali i poene u Premijer ligi upisao je Kruno Simon za Cedevitu, koju su danas predvodili raspoloženi Josip Batinić, Vito Kučić i Ivan Vrgoč. Bosco se danas mučio sa šutom, koji ih nije služio pa je Cedevita tu barem imala olakšan posao doći do pobjede, koja ipak nije u niti jednom trenutku dolazila u pitanje.

Igrači Ivana Tomasa uspjeli su dobiti treću četvrtinu 22:19, no nije se previše u tim trenucima mijenjala slika na terenu. Kad god bi se Bosco primaknuo rezultatski ispod deset razlike, Cedevita je uzvratila sa bar “dva udarca” i ponovno otišla na kontrolirajuću razliku.

Na kraju sigurnih 73:84 za Mulaomerovićevu momčad i prva pobjeda u prvom nastupu u Premijer ligi ove sezone.

Josip Batinić je ubacio 18 poena za Cedevitu, Vito Kučić i Ivan Vrgoč su dodali svaki po 14, dok je dobru utakmicu odradio i Saša Ciani, koji je ubacio 7 poena te uhvatio 11 skokova.

Kod Bosca, najbolji strijelac bio je iskusni Mladen Primorac sa 14 poena, po 10 su dodali Luka Katura, Marko Jurič te Andrej Matić.