Deseto kolo HT Premijer lige završeno je u zagrebačkom Domu sportova susretom između Cedevite i Gorice.

HT Premijer liga, 10. kolo

Cedevita – Gorica 71:66 (33:32)

(za statistiku kliknite ovdje)

Ambiciozni gosti puno su bolje ušli u utakmicu i vrlo rano stekli dvoznamenkastu prednost što je upalilo alarm za uzbunu na klupi Cedevite. U prvoj su četvrtini Vitamini ubacili samo sedam poena, te je Gorica imala vodstvo od 12 poena razlike. Nakon što je Gorica povela 22:9 Cedevita je ubacila u dvije brzine više te do poluvremena uspjela obrisati gostujuću prednost i povesti 33:32, uz impresivnu seriju 16:2. U drugom poluvremenu Cedevita je nastavila u tom ritmu te na kraju treće dionice imala vodstvo od velikih 15 razlike koju je uspjela mirno sačuvati do kraja utakmice za sedmu ovosezonsku pobjedu.

U redovima Cedevite istakli su se Domagoj Bošnjak sa 17 poena i Toni Katić koji je postigao 15. Goste je predvodio Ivan Papac koji je također postigao 15 poena. Cedeviti sada slijedi gostovanje kod gradskog rivala Cibone, dok će Gorica polusezonu zaključiti domaćim ogledom protiv Škrljeva.