Cedevita u drugom poluvremenu slomila žilavi Bosco, double-double Kučića

Vrlo dobar otpor pružila je momčad Ante Samca favoriziranom domaćinu.

Cedevita Junior je otvorila novu sezonu u FAVBET Premijer ligi s pobjedom nad Boscom s rezultatom 105:74.

Domaćini su poveli 7:0 te tijekom prve četvrtine s dobrom obranom povećali svoju prednost na 29:20 do kraja prvih 10 minuta.

Bosco se u drugoj četvrtini počeo vraćati u utakmicu te došao do minimalnog zaostatka 38:37. Ipak, preokret je izostao te je momčad Damira Mulaomerović otišla na odmor s prednošću 45:41.

U nastavku susreta Cedevita Junior je ubacila u petu brzinu, treću četvrtinu otvorila je serijom 10:0, a nakon toga nastavila graditi put prema pobjedi. Bosco se nije mogao oporaviti i vratiti u susret te je ekipa s Velesajma upisala prvu pobjedu u novoj sezoni.

Marko Ljubičić je danas napravio svoj službeni debi za prvu momčad Cedevite Junior, odigrao je odličnu utakmicu. Postigao je 13 poena uz 5/5 šuta iz igre i 8 skokova. Uz Ljubičića svoj debi je ima i Luka Mršić.

KeVaughn Allen je bio najbolji strijelac s 18 poena uz 6 asistencije i 4 ukradene lopte. Vito Kučić je ostvario  double-double učinak (13 poena,  10 asistencija).

Za Bosco, Borna Katanović je postigao 13 poena.

Cedevita Junior u sljedećem kolu gostuje kod Splita.

Izvor: KK Cedevita Junior / Marin Sušić