Cedevita ušutkala Gripe

Na Gripama su se u susretu 2. kola HT Premijer lige susreli rivali Split i Cedevita. Obračune ovih ekipa mogli smo često gledati u posljednje dvije sezone. U Splitovoj ludoj 2016/17 sezoni “Žuti” su skalp “Vitaminima” skinuli na samom početku sezone te na Gripama kada je Cedevita stigla s najjačom postavom unatoč tome što su i tu sezonu imali dvije ekipe. Cedevita je pak bila bolja u oba polufinalna susreta te sezone. Protekle sezone Cedevita je uzela pobjede u regularnom dijelu, no Split je pobjedio u jednoj polufinalnoj utakmici. Danas su gosti iz Zagreba stigli sa svojom drugom momčadi koju vodi Slaven Rimac u HT Premijer ligi. Splićani su ovu utakmicu dočekali u sjajnom raspoloženju s 3-0 omjerom u Drugoj ABA ligi te s 1-0 u domaćem prvenstvu.

HT Premijer liga, 2. Kolo, 14. listopada

Split-Cedevita 61:77  (18:25, 14:17, 11:18, 18:15)

Split: Kalajžić 10, Veljačić 9, Rebić, Kedžo 6, Gabrić 11, Marinković 5, Jukić, Kovačević 3, Vrgoč, Morris 3, Cobbins 14

Cedevita: Wideman 2, Perković 21, Vidović, Jordano 8, Katić 11 (8sk), Bajo 9, Ćorić 4, Buljević 6, Bošnjak 5, Vitali 2, Radović 7, Matković  2

Otvaraju “Vitamini” u punom pogonu te kradu nekoliko lopti izgubljenim domaćinima na početku susreta. Split je vrlo slabo branio pick and roll igru gostiju te su dominirali bekovi Toni Katić i sjajni mladi Toni Perković. Split se konsolidirao s dvije trice Veljačića te napadački dominantnim Cobbinsom u reketu, no Amerikanac je vrlo loše izgledao u obrani.

U drugoj dionici igre slična priča, gosti održavaju prednost, ali “Žuti” izgledaju obrambeno bolje i agresivnije. U ponekim situacijama Cedevita je imala i sreću na svojoj strani. Prilično je dobru četvrtinu odigrao Lovro Buljević. Na samom koncu poluvremena tricu ubacuje Rok Radović sa zvukom sirene za plus 10 gostiju (32:42).

Drugo poluvrijeme je bilo bez poena prve dvije minute, a domaćini zabijaju tek jednu tricu u šest minuta igre što gosti kažnjavaju munjevitim kontrama nakon katastrofalnih grešaka Splita u organizaciji napada te odlaze plus 20 (35:55).  Do kraja je Cedevita mirno privela utakmicu kraju bez ikakvih problema.