Cedevita uvjerljiva protiv Zapruđa, Bosco i Pula se osladili u gostima

Četiri od pet utakmica 3.kola Prve lige su odigrane za vikend.

Odgođen je susret Dinamo Zagreb-Dubrovnik, s obzirom da se u ekipi Dubrovnika nalazi igrač koji je imao pozitivan nalaz na COVID-19 prije nekoliko dana.

3.KOLO:

CEDEVITA JUNIOR-ZAPRUĐE 95:64 (18:12, 27:17, 25:19, 25:16)

(Smajlagić 19, Ogrizović 17 / Garvanović 16, J.Škara 14)

Cedevita je nastavila svojim tempom, onim pobjedničkim i u trećem kolu. U goste im je stigla ekipa Zapruđa, očekivao se nešto jači otpor, no gosti su bili nekompletni, načeti nekim ozljedama i kada su ušli u mlin Cedevite, povratka nije bilo. +16 na poluvremenu, kroz drugo poluvrijeme je još naraslo do konačnih +31. Nova visoka pobjeda momčadi Marka Trninića, koja samo potvrđuje naše navode prije početka sezone, da su prvi favoriti za plasman u viši rang. Treba reći da je Cedevita igrala bez dvojice visokih igrača, Mateja Bošnjaka i Davida Ušića, no i takvi su bili prejaki za goste.

Sven Smajlagić je uhvatio formu i potpuno se adaptirao na novu sredinu pa je tako bio najbolji strijelac sa 19 poena, dok je Petar Ogrizović dodao 17. kod Zapruđa, Tomislav Garvanović sa 16 i Josip Škara sa 14 bolji od ostalih.

KOMPLETNA STATISTIKA:

SAMOBOR-BOSCO 62:83 (18:18, 16:24, 16:20, 12:21)

(Levanić Kutni 26, Kuzmanović 10 / Puljko 24, Puou 19)

Samobor će definitivno morati pronaći još nekog u napadu koji će se pridružiti Bruni Levaniću, koji je i ovu utakmicu bio njihov najbolji pojedinac, no kada nemate podršku u napadačkom dijelu, onda je teško igrati sam. Bosco je u svojim redovima imao raspoloženog Hrvoja Puljka, koji sam nosio svoju momčad do pobjede sa tricama (6/8 šut). Osim prve četvrtine, gdje je rezultat bio 18:18, sve ostalo je prošlo u znaku gostiju, koji su se tako vratili na pobjedničke staze.

Spomenuti Bruno Levanić-Kutni je bio najbolji pojedinac Samobora sa 26 poena (40 minuta u igri), dok je Dario Kuzmanović dodao 10. Hrvoje Puljko sa 24 i Makur Puou sa 19, najbolji kod Bosca.

JAZINE ZADAR II-KVARNER 2010 94:82 (25:20, 23:20, 21:25, 25:17)

(Horvat 17, Šarac 14 / Tončinić 20, Smojver 14)

Zanimljivu utakmicu u Zadru su odigrali Jazine i Kvarner. Gosti iz Rijeke pokušavaju doći do prvog slavlja u sezoni, dok se mladići iz Zadra iz kola u kolo nameću starijem bratu sa Višnjika. Pirlično efikasno prvo poluvrijeme završilo je vodstvom Jazina od 8 razlike, da bi se gosti u trećoj četvrtini vratili u utakmicu i unijeli malo neizvjesnosti u nju. Ipak, domaća je momčad podigla tempo u posljednjoj četvrtini, pobjegla na dvoznamenkastu prednost i sačuvala ju do kraja utakmice te tako upisala drugu pobjedu u tri utakmice.

Vrlo dobru rolu odradio je Domagoj Horvat, sa 17 poena, dok je Marko Šarac dodao 14 poena. Treba spomenuti i Filipa Paponju, koji je po valorizaciji bio najbolji u domaćim redovima, sa 12 poena, 5 skokova i 5 asista. Kvarner je predvodio Filip Tončinić sa 20 poena.

SESVETE-PULA 1981 70:89 (10:25, 21:20, 14:26, 25:18)

(Babić 16, Šola 12 / Bilalović 31, Klepo 18)

Kada se probudio Matija Bilalović kod Pule, odmah su došli i bodovi za momčad Sandra Nicevića. Već nakon prve četvrtine, gosti su imali +15 i bilo je jasno da će se Sesvete teško nositi u takvom ritmu. Ipak, u drugoj četvrtini domaća je momčad malo došla do daha, no Pula je i dalje imala dvoznamenkastu prednost na poluvremenu (+14). No, onda su u trećoj gosti ponovno prebacili u višu brzinu i otišli na +26 i priči je bio kraj.

Philip Babić je sa 16 poena bio najbolji strijelac Sesveta, dok je goste predvodio spomenuti Matija Bilalović sa 31 poenom, a Martin Klepo je dodao 18.