Split se u Ljubljani raspao za dvije minute na početku drugog poluvremena.

ABA liga, 3.kolo:

Cedevita Olimpija-Split 94:66 (19:19, 23:19, 39:14, 13:14)

(Jones 19, Perry 16 / Luković 12, Čampara 11)

Split je jako dobro i hrabro otvorio utakmicu u Ljubljani, protiv favoriziranog domaćina. Splićani su u prvoj četvrtini imali dva puta vodstvo od 7 razlike, na 5:12 i 7:14, no domaćin je ipak uspio rezultat dovesti do izjednačenja do kraja četvrtine, da bi u zadnjim sekundama Murić zabio za 19:16 Cedevite, a u zadnjoj akciji žutih, Marlo Luković je zabio tricu za 19:19.

Splićani su u drugoj četvrtini nastavili sa dobrom igrom, razigrali su se Luković, Čampara i Perković te nisu dozvolili domaćinu da se razigra, iako je momčad Jurice Golemca imala u dvije situacije vodstvo od 6 poena ralike. Ipak, do kraja poluvremena, Split je uspio zabiti iz nekoliko napada pa je zaostatak za domaćinom nakon 20 minuta bio samo -4 (42:38).

Split se raspao nakon samo dvije minute drugog poluvremena, kada su dozvolili domaćoj momčadi seriju 11:2 i bijeg na +13 (53:40). U 26.minuti Split je već zaostajao nevjerojatnih 22 razlike i utakmica je bila odlučena, a do kraja su Skelinovi momci primili čak 39 poena. Raspad kao da smo gledali neku drugoligašku ekipu, a ne utakmicu ABA lige. Rezultat je na kraju treće četvrtine bio 81:52. Sve ono lijepo iz prvog poluvremena u rekordnom su roku upropastili.

U zadnjoj četvrtini priliku su u posljednjim minutama dobili Rebić, Perkušić, Gizdavčić i Šarić i to je jedino lijepo iz drugog poluvremena i vrijedno spomena. Konačni rezultat na kraju je bio 94:66.