Cedevita zasluženo do šeste titule u nizu

Košarkaši Cedevite pobjedili su Cibonu u finalu Krešina kupa, apsolutno zasluženo. Imala je Cibona dobrih trenutaka, pogotovo u drugoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno za rušenje raspoložene Cedevite večeras.

Kup Krešimira Ćosića, FINALE:

Cibona-Cedevita 74:89 (17:28,23:15,15:22,19:24)

(Markota 16, Rogić 14/ Krušlin 21, Katić 13, Žganec 13)

Cedevita se od početka utakmice postavila autoritativno i pokušala odmah nametnuti svoj tempo igre, što im je nakon uvodnih nekoliko minuta i pošlo za rukom. Pobjegli su Ciboni brzo na 6-7 poena viška, što je Velićevu ekipu odmah postavilo u podređeni položaj. Rasploženi su kod Cedevite bili Cook i Katić pa je Cedevita zaključila prvu četvrtinu sa 11 poena prednosti. Puno jače i žešće je Cibona ušla u drugu četvrtinu i za samo minutu i pol napravila 6:0 seriju pa je Rimac bio primoran na time-out kako bi razbudio svoju ekipu. Cibona je nastavila visokim tempom i u 13.minuti došla do izjednačenja 28:28, no Murić tricom i Pullen bacanjima su vratili prednost Cedeviti 28:33. Kontrolirala je Cedevita utakmicu nekoliko minuta, no onda je Cibona opet proradila i preko Novačića, Kreše Ljubičića i Rogića u 17. minuti došla do vodstva 40:39. Izgleda je Cedevita prilično iznenađeno agresivnošću Cibone i tempom koji su prezentirali. Ipak, Cedevita je koševima Žganeca i Cobbsa ponovno vratila prednost na svoju stranu na samom kraju prvog poluvremena i otišlo se u svlačionicu sa rezultatom 43:40 za Cedevitu.

Na početku drugog poluvremena Cedevita je kreirala seriju 8:0 i pobjegla Ciboni na +11, što je natjeralo Velića na time-out, nakon samo minute i pol igre. Pobjegla je Cedevita u tim trenucima na +17, odličnom solo dionicom Krušlina, koji je bio raspoložen u šutu za tri poena. Cibona je prve poene postigla preko Markote, tek u 25. minuti utakmice, dok je Cedevita do kraja četvrtine kontrolirala utakmicu i otišlo se na zadnji dvominutni predah sa rezultatom 65:55. Cibona nikako nije uspjevala smanjiti prednost ispod deset razlike, a Cedevita je kontrolirala utakmicu sigurnim i kontroliranim napadima, gotovo sve otvorene šuteve uredno su zabijali, prije svih, Katić i Krušlin. Neraspoloženi šuteri Cibone nikako nisu uspjevali utakmicu bar malo uvesti u neizvjesnost i Cedevita je rutinski privela utakmicu kraju i zasluženo uzela još jedan kup, šesti u nizu.