CERANJA TRICOM U ZADNJOJ SEKUNDI ZA PREMIJER LIGU!

Kako se odvijala cijela sezona, neizvjesno i uzbudljivo, tako je i ova finalna serija okončana. Majstorica u Zadru otišla je u produžetak, a Ceranja je u zadnjoj sekundi odlučio pobjednika.

Prva liga, play-off, 3.utakmica:

Sonik Puntamika-Dubrava 84:81 (14:16,17:22,30:16,10:17,13:10)

(Jurjević 20, Ceranja 17, Palčić 17/ Ćubrić 24, Perić 16)

Odlučujuća utakmica za plasman u Premijer ligu krenula je na mali broj poena, što je bilo i za očekivati, s obzirom na značaj utakmice. Želja je bila velika i kod jednih i kod drugih, a Zadani su se nadali da će domaći teren biti dodatan plus njihovoj agresiji koju pružaju na domaćem terenu. No, pitalo se nešto i goste iz Zagreba. Krunićeva momčad je jako dobro reagirala, pogotovo u napadu, gdje su raspoloženi bili Ćubrić i Smolić, koji su do poluvremena skupili svaki po 8 poena. Kod Sonika Jurjević i Ceranja malo bolji od ostalih, a trener Kraljević je sigurno očekivao više od Palčića i Petanija pa je bilo za očekivati veći doprinos ovog dvojca u drugom poluvremenu. Dubrava je na poluvremenu imala prednost od 7 poena, pruživši jako dobru igru i to u oba smjera.

Ono što je znao trener Kraljević je da je Dubrava često ove sezone imala crne rupe, iz kojih se teško vraćala te i veće prednosti od ove koje je ispustila. Upravo taj scenarij režirali su njegovi igrači na ulasku u drugo poluvrijeme. Već za tri minute napravili su seriju 14:6 te tricom Palčića poveli 45:43. Nakon toga, Zadrani nisu ispustili prednost i do kraja treće četvrtine došli do +7. Dobili su tu treću četvrtinu Zadrani 30:16. Posebno je bio raspoložen Jurjević, koji je postigao do tog trenutka 20 poena i uhvatio 8 skokova. Zadrani su nastavili u istom ritmu, a Dubrava se malo razbudila te smanjila rezultat, a najbliže su bili na minutu i pol do kraja, kada su zaostali samo četiri poena, 71:68, no nekoliko promašenih zicera su zaredali što je bilo presudno. U slijedećem napadu Sonik je izgubio loptu, a Jelenek zabio samo jedno bacanje za 71:69, 45 sekundi prije kraja. Palčić je promašio šut, a u obrani napravio prekršaj na Ćubriću koji je realizirao oba bacanja za izjednačenje i to 18 sekundi prije kraja. Sonik je imao zadnji napad, Petani šutirao težak šut, promašio, a vrijeme je isteklo i otišlo se u produžetak.

Dubrava je povela košem Smolića, a na drugoj strani Atelj je zabio dva bacanja. Petani je tricom doveo Sonik u vodstvo od tri razlike, a na njega se nadovezao i Ceranja tricom i Sonik je dvije minute prije kraja poveo 6 razlike. U slijedećem napadu, netko od igrača Dubrave se objesio za obruč i suci su dali loptu domaćoj momčadi, ali Palčiću je sviran faul u napadu, a Ćubrić zabio samo jedno bacanje za 79:74. Nakon toga Ceranja zabija dvicu, Šimović tricu i dvicu pa je Kraljević bio primoran zvati time-out minutu prije kraja na 81:79. Palčić je odlučio sam završiti, no lopta je iscurila sa zicera, domaći su napravili  prekršaj, a na liniju slobodnih bacanja stao je Majić koji je zabio oba bacanja. Ostalo je još 15 sekundi do kraja, a do lopte je došao Josip Ceranja koji je u zadnjim sekundama zabio tricu za pobjedu! Dubrava je uspjela šutirati sa svoje polovice, no lopta nije našla put do koša!