Četiri pobjede domaćina, Soniku derbi za samoću na vrhu

Četiri utakmice su odigrane jučer u 17. kolu Prve lige, a svi domaćini upisali su pobjede. Sonik je u derbiju bio bolji od Dubrave.

Prva liga, 17.kolo:

Sonik Puntamika-Dubrava 86:79(13:23,23:27,27:14,23:15)

(Jurjević 15, Atelj 14, Bučaj 14/ Smolić 21, Perić 17)

Dubrava je odlično otvorila derbi kola, možda i sezone. Iznenadili su Krunićevi momci Zadrane, koji su realno u ovoj utakmici bili favoriti. No, nije se tako činilo prvo poluvrijeme, u kojem su igrači Dubrave postigli čak 50 poena i imali vodstvo od 14 razlike i činilo se kako će upravo oni preuzeti vodeću poziciju pred kraj sezone. Ipak, stvari su u drugom poluvremenu sjeli na svoje mjesto što se tiče momčadi Šime Kraljevića. Kao da je izašla druga momčad na teren u drugom poluvremenu. Prvo su gotovo potpuno za deset minuta anulirali prednost gostiju, da bi odličnom zadnjom četvrtinom kreirali preokret i na kraju zasluženo slavili. Dubrava će morati dobro razmisliti do kraja sezone kako sačuvati teško stečenu prednost, jer ovo nije prvi preokret koji im se dogodio. Sonik je sada u najboljoj situaciji što se tiče startne pozicije pred doigravanje, no pričekajmo još pet kola do kraja za konačni sud. Raspoloženi trojac Jurjević-Atelj i Bučaj bili su najbolji kod Sonika, dok su Smolić i Perić bili jedini raspoloženi kod Dubrave.

Universitas-Đakovo 84:62 (24:16,23:13,24:17,13:16)

(Perasović 27, Vrgoč 16/ Mar.Karlović 18, Hrkač 16)

Mlade Splitske snage uvjerljivo su slavile protiv Đakova. Potpomognuti igračima koji igraju za prvu momčad Splita bili su bolji tijekom čitave utakmice, a razlika je iz četvrtine u četvrtinu samo rasla do konačnih +22. Na ruku im je i išao loš šuterski dan gostiju, prije svega prvog igrača Mateja Karlovića, koji je postigao samo 10 poena, uz šut 3/15. Splićani su ovom pobjedom malo pobjegli konkurenciji sa začelja, dok se Đakovo još uvijek nalazi u sigurnoj zoni, iako bi im još koja pobjeda dobro došla. Ivan Perasović i Ivan Vrgoč najraspoloženiji kod Universitasa, Marko Karlović i Antun Hrkač kod Đakova.

Ribola Kaštela-Pula 96:91(21:20,24:25,25:21,27:25)

(Vručinić 26, Bilandžić 17/ Pušić 28, Jelenković 28)

U utakmici sa puno preokreta je na kraju slavila domaća ekipa, kojoj je to vrlo važna pobjeda za ostatak sezone. Neizvjesno prvo poluvrijeme završilo je neriješenim rezultatom 45:45 pa je bilo očito da će do kraja utakmice biti neizvjesno i zanimljivo. Kaštelani su na kraju trećeg perioda imali +4 i to vodstvo nisu isputili do kraja pa je utakmica na puno poena, završila u njihovu korist. Puljani su tako upisali i treći poraz za redom, koji ih je vjerojatno izbacio iz utrke za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje. Odličan je kod Ribole bio Marin Vručinić s 26 poena i čak 13 asistencija, dok su Vedran Pušić i Toni Jelenković postigli svaki po 28 poena kod Pule.

Agrodalm-Kvarner 100:81 (29:22,21:12,31:28,19:19)

(Matić 31, Markočić 18/Bilalović 29, Šamanić 14)

I ovo je bila utakmica na puno poena, a Agrodalm je na krilima Domagoja Matića i Matije Markočića na kraju uvjerljivo slavio. Već do poluvremena imala je momčad Joška Garme 16 poena prednosti, koje je u drugom dijelu samo održavala. Kvarner nije imao nikakve šanse, a u redovima su imali samo Matiju Bilalovića od raspoloženih igrača, što protiv ekipe kao što je Agrodalm, apsolutno nije dovoljno. Na kraju +19 za Agrodalm, Kvarneru je ovo bio šesti poraz za redom i definitivno im slijedi grčevita borba za opstanak.