Cibona bez šansi protiv Cedevite

U sudaru dva Zagrebačka kluba u sklopu 15.kola ABA lige, Cedevita je bila bolja od Cibone i tako nastavila svoj niz pobjeda, dok je Ciboni ovo deveti poraz u regionalnoj ligi.

ABA liga, 15.kolo:

Cedevita-Cibona 89:68 (22:17,27:15,24:10,16:26)

(Cook 23, Murič 13/ Bundović 16, Rozić 10)

Igrači Slavena Rimca nisu se previše namučili večeras kako bi došli do pobjede nad gradskim rivalom. Utakmica je praktički bila već riješena do poluvremena, kada je Cedevita imala +17, no više od te razlika bila je loša obrambena igra Cibone, koja nije ulijevala povjerenje pred nastavak utakmice. Upravo se to i potvrdilo u trećoj četvrtini, koju je Cedevita dobila 24:10 i bolje jasno da je priči kraj. U 28. minuti prve ABA minute upisao je Roko Prkačin i odmah u prvom napadu izborio prekršaj i zabio povijesno slobodno bacanje za prve poene. Cedevita je nastavila u istom ritmu i doslovno zatrpavala koš Cibone, dok su se Vukovi prilično mučili u napadu te željno priželjkivali kraj utakmice.

Cedevita je pobjedom učvrstila drugo mjesto na tablici, a danas je njezin najbolji igrač bio Elgin Cook s 23 poena, Edo Murič je dodao 13. Kod Cibone prvi strijelac Filip Bundović s 16 poena, Marin Rozić je dodao 10. Odličan debi za Roka Prkačina, koji je za 12 minuta upisao 6 poena i uhvatio 6 skokova.