Cibona bolja od Cedevite

Košarkaši Cibone došli su do prve pobjede u ABA ligi i to protiv Cedevite. Lakše se diše pod Tornjem sada.

ABA liga, 4.kolo:

Cibona-Cedevita  78:75 (14:21,22:21,19:15, 23:18)

(Marić 22, Gilbert 10, Ross 10/Bell 17, Cook 10, Ramljak 10)

Cibona je dočekala Cedevitu bez kapetana Marina Rozića i Krešimira Ljubičića, a njihov se izostanak itekako osjetio. Cedevita je od početka nametnula svoj ritam igre, u kojoj se Cibona na početku nije snašla, pogotovo u obrani na 7, koji je zadavao najviše problema. Uspjela se nekako Cibona pribrati u drugoj četvrtini i čak ju i dobiti, no Bell je opet proradio na trici i Cedevita je imala na poluvremeu +6.

Cibona je bolje ušla u drugo poluvrijeme, malo pojačala obranu, dok je u napadu proradio Igor Marić i sa svojim dalekometnim šutevima doveo Cibonu u vodstvo 52:51. No, onda su nastupile ovosezonske greške Cibone. Nikako nisu uspjeli zadržati vodstvo, nego su početničkim greškama gubili lopte i vratili Cedevitu u igru, koja je to itekako koristila i vratila se u utakmicu. Pet minuta prije kraja Cedevita je imala +6, no Cibona se razbudila i došla na 65:66. Filip Bundović je košem i slobodnim bacanjem doveo Cibonu u vodstvo tri minute prije kraja, ali odmah u slijedećem napadu Benite je tricom vratio prednost Cedeviti. Izmjenivalo se vodstvo do zadnje minute, kada je Ljubičić tricom Cibonu doveo u vodstvo 76:73, a Marić je slobodnim bacanjima potvrdio pobjedu Cibone. Izgleda se Bell kod Cedevite ozlijedio i Vitamini će u tome trežiti razloge poraza, iako se Ciboni nema što prigovoriti, apsolutno zaslužena pobjeda.

Marić ih je predvodio sa 22 poena(5/6 trice), a Gilbert i Ross dodali su po 10. Kod Cedevite Bell 17, Cook i Ramljak postigli su po 10.