Nastavlja se domaća HT Premijer liga, a drugi dio sezone jučer su otvorili Zadar i Bosco. Večeras su u KC Dražen Petrović snage odmjerili Cibona i Škrljevo.

HT Premijer liga, 12.kolo:

Cibona-Škrljevo 101:92  (28:18,28:25,26:23,19:26)

(Markota 17, Bilinovac 15/ Šarac 18, Yacubu 17)

Cibona je opravdala ulogu favorita u ovoj utakmici, no iako su prvu četvrtinu dobili sa 10 poena razlike, ipak do kraja poluvremena nisu uspjeli pobjeći gostima na veću razliku i osigurati si miran nastavak. Ponovno je minute dobio Roko Prkačin i za nešto više od 7 minuta u igri postigao 5 poena i skupio 2 skoka. S druge strane, Karlo Uljarević je prvi puta igrao protiv dojučerašnjih suigrača i imao dobru rolu u prvom poluvremenu. Marko Ljubičić je obilježio prvo poluvrijeme sa čak 10 asistencija.

Cibona je i u drugom poluvremenu održavala 10-12 poena prednosti konstantno, ali nikako nisu uspjevali zaključiti utakmicu i lišiti je neizvjesnosti. Škrljevo je najbliže došlo na devet poena zaostatka tri minute prije kraja, no osobna i tehnička Josipa Barnjaka u tim trenucima ih je definitivno udaljila od rezultatskog priključka i Cibona je iskusno privela utakmicu kraju i slavila zasluženo.

Predvodio ih je Damir Markota koji je za samo 19 minuta upisao 17 poena, Josip Bilinovac je dodao 15. Kod gostiju najbolji Marko Šarac s 18 poena, Ash Yacubu je postigao 17.