Cibona dobila Cedevitu i povela 1:0

U ne previše popunjenoj dvorani KC Dražen Petrović, krenula je finalna serija domaćeg prvenstva, a Cibona je došla do prve pobjede.

HT Premijer liga, finale:

Cibona-Cedevita 88:84 (28:16,23:23,15:16,22:29)

(Markota 16, Rozić 15/ Cobbs 16, Pullen 14)

Cibona je u utakmicu ušla puno agresivnije, dok se na igračima Cedevite vidio umor od pet utakmica sa Zadrom. Velić je imao dosta vremena kako bi pripremio ekipu za ovu seriju, a posebno neraspoloženi bili su Cedevitini Amerikanci, koji su u prvom poluvremenu izgledali bezvoljno i očajno, u nekom svom filmu. Cibona je bila iznimno šuterski raspoložena, pogotovo u šutu za tri poena. U 15. minuti Cibona je imala najveću prednost 43:25, a Cedevita je izgledala prilično nemoćno pa je Rimac pozvao time-out, nakon kojeg je njegova momčad napravila 6:0. Cibona ipak mirnija i spretnija do kraja pa je na poluvrijeme otišla sa +12, 51:39.

Marić je tricom otvorio drugo poluvrijeme za Ciboninih +15.  Cobbs je na drugoj strani nastavio sa svojom simultankom, malo usiljenom, no Rimac nije pokazao previše zabrinutosti. Marić i Rogić s druge strane nastavili su trpati trice pa je Cibona u 24. minuti imala 62:43 i izgledala u tim trenucima jako dobro, no Cedevita se počela buditi i serijom 10:0 malo zakomplicirala utakmicu. Uslijedilo je tada nekoliko mučnih minuta s jedne i druge strane, promašenih šuteva i loših dodavanja pa se igra malo razvodnila, Cibona je i dalje imala +11 na kraju treće. Počeli su pogađati i jedni i drugi u zadnjoj četvrtini i Cedevita se primakla u 34. minuti na 75:68. Pet poena je tada vezao Pullen i Cedevita je smanjila na 76:73, četiri minute prije kraja, a vrlo brzo došla i do 80:79 koševima Cobbsa, da bi Bundović nakon toga loptu bacio u aut, a Banić zabio za vodstvo Cedevite 80:81. Bundović je bacanjima vratio vodstvo 82:81 svoje momčadi, Pullen izgubio loptu, a Bundović to kaznio polaganjem za 84:81. Cobbs je nakon time-outa promašio tricu, a nakon njega i Makota za Cibonu, dok je nakon toga Cobbs pokušao iznuditi prekršaj na šutu za tri poena, nije dobio, ali je dobio tehničku, drugu, pa je morao napustiti teren. Marić je zabio bacanje za 85:81, Cedeviti je ostalo 32 sekunde. Pullen je promašio tricu, a Markota zabio dva bacanja za 87:83, no brzi Pullen je dvicom i bacanjem smanjio na 87:84, Banić je napravio nakon izvođenja prekršaj na Markoti, koji je zabio jedno i zaključio utakmicu za 88:84.