Cibona dominacijom do pobjede nad Cedevitom

Cibona je uzvratila Cedeviti za poraz sa starta sezone, no nije uspjela nadoknaditi 10 razlike, koliko je Cedevita slavila.

U zaostaloj utakmici 18. kola HT Premijer lige Cedevita Junior je u Domu sportova poražena od Cibone 81:74. Međutim, momčad Damira Mulaomerovića u 7. kolu je pod Tornjem Cibose svladala s 10 poena razlike i s obzirom da sada obje momčadi imaju 16-5 Vitamini su zbog bolje međusobne koš-razlike i dalje bolje plasirani na tablici.

Nakon što je Goran Filipović u 16. minuti zabio tricu za 34:31 vodstvo Cedevite Junior, Cibona je uz osam poena Matea Drežnjaka napravila seriju 13-0 i u 19. minuti po prvi put povela s dvoznamenkastom prednošću.

Poluvrijeme je naposljetku završeno s 44:37 u korist Cibone, a po povratku s odmora momčad Gašpera Okorna je uz po jednu tricu Drežnjaka i Amara Gegića, te jedno slobodno bacanje Danka Brankovića, napravila seriju 7-0 za prednost 51:37.

Ako se još jednom vratimo na ranije spomenuti rezultat iz 16. minute, kad je Cedevita vodila 34:31, vidi se da su gosti krajem druge i početkom treće četvrtine napravili seriju 20-3. Cedevitaši su se u nastavku nastavili boriti i iako do kraja nisu uspjeli preokrenuti, uspjeli su u završnici zaostatak spustiti na manje od 10 poena.

U dresu Cedevite Junior Rok Radović upisao je 13 poena, 8 skokova i 3 asistencije, Vito Kučić ubilježio je 13 poena, 1 skok i 3 asistencije, Filipović 12 poena, 2 skoka i 3 asistencije, Filip Bundović 11 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a Josip Batinić 10 poena i 5 skokova.

Za Cibonu je Branković upisao 18 poena i 6 skokova, a Drežnjak 16 poena i 6 asistencija.

Izvor: KK Cedevita Junior