Cibona hrabro pala protiv Partizana, u odličnoj atmosferi Draženovog doma

Cibona se držala dobrih tridesetak minuta protiv Partizana, no morala je priznati na kraju poraz.

Admiral ABA liga, 4.kolo:

Cibona-Partizan 61:79 (11:22, 26:19, 13:19, 11:22)

(Prkačin 14, Gegić 9, Gnjidić 9/ LeDay 24, Punter 10, Zagorac 10)

Partizan je na krilima svojih najskupljih pojačanja odnio pobjedu iz Zagreba i ostao jedina neporažena momčad u ABA ligi.

Cibona je vrlo dobro ušla u utakmicu, povela 4:0, a početak utakmice su obilježili promašeni šutevi Partizana, koji gotovo četiri minute nije ubacio niti poena. No, onda su se raspucali Punter, LeDay te Avramović i uslijedilo je nekoliko furioznih minuta te serija čak 18:0, u kojima Cibona nije imala odgovor na agresiju gostiju iz Beograda. Završila je prva četvrtina dvoznamenkastim vodstvom 11:22 za goste, a Cibona je nakon mini odmora ipak u nastavku utakmice pronašla jedan pravi ritam i odgovore na agresivnu igru Partizana. Roko Prkačin i Lovro Gnjidić su se razigrali kod Cibone, koja je malo po malo u drugoj četvrtini stizala Partizanovo vodstvo. Beograđani su u 17.minuti imali najviših +14, no Cibonini su igrači uspjeli do kraja poluvremena smanjiti zaostatak na samo 37:41. Velik problem u igri naše momčadi bile se izgubljene lopte, kojih je u prvom dijelu bilo čak 11, puno previše za ovakvog protivnika, koji je gotovo sve greške Cibone kažnjavao poenima. Vrijedi upisati da je Cibona dobila drugu četvrtinu 26:19.

Partizan je kao i u prvom poluvremenu, loše ušao u utakmicu, ubacio prve poene tek nakon tri i pol minute, a Cibona se nakon poena Gegića i Vrankovića potpuno približila rezultatski. Visok intenzitez trajao je i dalje, Cibona se dobro držala, iako je Partizan otišao ponovno na +6 u 27.minuti, no zaredali su nekoliko napada bez poena. No, nakon dvice Drežnjaka i trice Reuversa, Cibona se približila na 50:51, dvije minute prije kraja četvrtine. Propustili su tada Vranković i Reuvers dva zicera, a kaznili su to sa dvije trice gosti, preko Dangubića i Moorea, za 50:57 i kraj treće četvrtine.

Na startu posljednje dionice, Partizan je ponovno pobjegao ekspresno na +12, Moore je ponovno ubacio dvije trice i to preko ruke, no to je ekstra kvaliteta koju gosti imaju u svojim redovima. Cibona kao da je počela energetski padati, teško je bilo očekivati da će moći cijelu utakmicu odgovoriti na intenzitet koji su gosti postavili. U posljednjih pet minuta ušlo se sa vodstvom gostiju 55:66, Zagorac je tada podigao prednost gostiju dalekometnom tricom i tu se već nazirao pad Cibone. Izgledali su igrači Cibone prilično potrošeni u tim trenucima, visoka obrana gostiju ih je otjerala od koša pa su bili osuđeni da vanjske šuteve, koji nisu ulazili i Cibona je tu izgubila korak sa gostima.

Na kraju +18 za Partizan, no Cibonini igrači su ipak pobrali glasan pljesak svojih navijača. Prevelika je razlika u kvaliteti ove dvije ekipe, kao i budžet kojim raspolažu i jedni i drugi, Partizan je to potvrdio na terenu, no Cibona sigurno može biti djelomično zadovoljna današnjom igrom u većem dijelu utakmice.

Roko Prkačin je bio danas njihov prvi strijelac sa 14 poena i 10 skokova, Amar Gegić, Nathan Reuvers i Lovro Gnjidić su ubacili svaki po 9 poena.

Goste je predvodio Zach LeDay sa 24 poena, Kevin Punter i Rade Zagorac su ubacili po 10.