Cibona i Cedevita Junior bez većih problema do finala Kupa

Cedevita Junior je drugu godinu zaredom ušla u finale SuperSport Kupa Krešimira Ćosića nakon što su u Draženovom Domu svladali Dinamo 89:75.

Bila je to utakmica u kojoj je Cedevita Junior u ranoj fazi utakmice otišla na +9 (22-13). Krunoslav Simon je sjajno dirigirao igrom svoje momčadi, ali čim je sjeo na klupu Dinamo je uhvatio priključak i stigao na samo poen zaostatka 25-24.

Druga četvrtina donijela je novi bijeg Cedevite Junior, momčad Damira Mulaomerovića je stekla do poluvremena 12 poena viška (52-40), a potom i najvećih +13 na otvaranju treće četvrtine (53-40). Dinamo je napravio veliku seriju, 20:2, u trećoj četvrtini te su preuzeli vodstvo od sastava s Velesajma 55:60.

Krunoslav Simon je danas baš pokazao zašto ga trener zove doktorom košarke, sa svojom mirnoćom i odličnom igrom vratio je Vitaminima vodstvo.

Andro Anzulović je tricom za 68-66 probudio nadu dinamovcima, no Simon, Mustapić i Ciani su svojim koševima, uz dobru obranu cijele momčadi, vrlo brzo Cedevitu Junior usmjerili prema finalu (79-68). Završne dvije i pol minute bile su odrađivanje posla.

Kruno Simon je odigrao majstorsku partiju za Cedevitu Junior, susret je završio s double-double učinkom, upsiao je 19 poena i dodijelio je 12 asistencija. Jakov Mustapić je bio najbolji strijelac u redovima Cedevite Junior, zabio je 23 poena i uhvatio je 6 skokova.

Ivan Novačić je s 20 poena i 6 skokova je bio najraspoloženiji u redovima Dinama.

Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior: „Čestitam momcima na finalu. Zanimljiva utakmica, onakva kakve i jesu kup utakmice. Više smo se potrošili nego je bilo planirano, u drugom su nas poluvremenu vodili pet razlike. Međutim, kad smo se konsolidirali i odigrali obranu kako to i inače činimo, došli smo u stabilnu situaciju i pobijedili, što je na kraju i najvažnije. Ušli smo drugu godinu zaredom u finale, još jednom čestitke igračima i mislim da smo zasluženo tu gdje jesmo. Simon i Marčinković su odlični mentori mlađima u smislu pristupa i svega što daju na terenu, Mustapiću je ovo bila jedna od boljih utakmica sezone, Batinić je odigrao dobru utakmicu u svim segmentima igre. Ciani ima 19 godina, a odigrao odlično drugo poluvrijeme, svatko je odigrao svoj dio. Dinamo ima kvalitetu , mislim da su pokazali da su zasluženo ovdje i nitko ih ne smije podcijeniti, pogotovo kad imaju šuterski dan.“

Renato Serdarušić, igrač Cedevite Junior : „Meni je ovo bilo prvo polufinale Kupa, osjećaj je nevjerojatan. Želio bih da se sutra napuni dvorana, da nas navijači podrže jer mislim da će biti dobro finale bez obzira protiv koga ćemo igrati, Cibone ili Šibenke.“

Izvor: KK Cedevita Junior

CIBONA NA +30 PROTIV ŠIBENKE

Košarkaši Cibone su uvjerljivom pobjedom nad Šibenkom 71-101 izborili finale SuperSport kupa Krešimir Ćosić u kojem će im u nedjelju 18. veljače (20:15 sati) protivnik biti Cedevita Junior koja je u prvom polufinalnom susretu pobijedila momčad Dinama 89:75.

Šibenka je bolje otvorila susret te preko Paića i Kakara povela 7-1. Još jednom su Šibenčani bili na +6 (10-4), no tada se budi i Cibona koja predvođenja Kapustom (dvije trice) dolazi do prednosti 12-15, a nakon Radovčićeve trice i do 13-18. Cibona pri tom rezultatu propušta napad, a Pleadin tricom zatvara izjednačenu prvu četvrtinu (16-18).

Isti je igrač u prvom napadu druge četvrtine zabio za 18-18, ali Cibona u nastavku utakmice uz čvrstu obranu lakše dolazi do prilika za napadačku realizaciju te gradi lijepu prednost od 7 poena 20-27. Uslijedile su prijelomne minute utakmice. Šibenka se dva puta spustila na -5, ali nalet Sesarove momčadi nije mogla zaustaviti. Serijom 11-0 Cibosi stižu do +16 (24-40) i sa sigurne udaljenosti kontroliraju događanju na terenu.

U jednom trenutku prednost zagrebačke momčadi iznosila je ogromnih 22 poena viška 26-48, a kratko opuštanje Šibenčani koriste te do poluvremena serijom 6-0 smanjuju zaostatak na 16 poena (32-48).

Povratkom iz svlačionica Cibona novom velikom serijom, ovoga puta 12-0, gasi sve nade Šibenčane i praktički zaključuje utakmicu (32-60).

Susret je do kraja bio lišen rezultatske neizvjesnosti, ali ne i lijepih i atraktivnih poteza s obje strane. Završilo  je s okruglih 30 poena razlike (71-101). Dva statistička podatka govore o ključu Cibonine pobjede: šut za tri poena 51% i skakačka nadmoć Zagrepčana 41/27.

Cibona je imala šest igrača s dvoznamenkastim brojem poena. Kapusta je postigao 17, Perasović i Smajlagić po 14,  Radovčić 12, a Majcunić i Mazalin po 11 poena.

Kod Šibenka Paić je zabio 18, Kakar 12, Pleadin 11, a Skorić 10 poena.