Cibona ima kemiju, Cibona ima 3:0

Sa puno više energije, želje, agresivnosti i kemije u ekipi, Cibona je došla do treće pobjede i došla na korak do naslova prvaka.

HT Premijer liga, finale, 3.utakmica:

Cedevita-Cibona 65:76 (14:14,17:18,22:26,12:18)

(Krušlin 15, Cook 10/ Markota 23, Bundović 16)

Prilično neizvjesna prva četvrtina sa malo poena viđena je na otvaranju treće utakmice. Cedevita je morala ići na sve ili ništa, ne bi li došla do prve pobjede i vratila nadu sebi i svojim navijačima. No pitalo se nešto i Cibonu. Kako i u prve dvije utakmice, tako i večeras. Koliko je Cedevita htjela pobjedu, toliko je i Cibona, kako bi pobjegla eventualno na 3:0. Takav tempo se nastavio i u drugoj četvrtini, neizvjesno i na manji broj poena, pogotovo ako uzmemo poene u prvoj utakmici, a vodstva su se izmjenjivala konstantno, no Cibona je na veliki odmor otišla sa minimalnom prednošću.

Cedevita je ponovno bila loša, Rimac kao da je pogubio konce, igrači kroz cijelu ovu seriju djeluju prilično nesigurno, neki čak i nezainteresirano, ali puno se tu i pita i Cibonu, koja nije dozvolila Cedeviti da se razmaše pa je samim time otupila igru Vitamina. Držali su Cibosi vodstvo u trećoj četvrtini, do dvije minute prije kraja, kada je košem Banića Cedevita povela, no serijom 6:0 Cibona je opet vratila vodstvo na svoju stranu pa se u zadnjih deset minuta krenulo sa vodstvom Cibone 58:53. Cibona je u zadnjoj četvrtini nastavila sa svojom dominacijom, a Cedevita izgledala potpuno dekoncentrirano i energetski jako daleko od Velićevih momaka. Razigrale su se “četvorke” Cibone, Markota i Bundović i Cibonu doveli do vodstva 69:60, tri i pol minute prije kraja. Cedevita je u tim trenucima izgledala potpuno razbijena, Ciboni je ostalo da utakmicu privede mirno kraju. Velićeva družina je izgledala kao prava momčad, nošena velikim brojem svojih navijača, napucana optimizmom i sigurnošću. Tako je i bilo, gotovo sve poklone Cedevite, Cibona je kažnjavala i u nekim trenucima se poigravala sa Rimčevom ekipom. Na kraju potpuno zasluženih +11 za Cibonu.

Cibona je u svojim redovima imala najboljeg igrača, Damira Markotu, koji je odigrao fantastičnu utakmicu. 23 poena, 8 skokova i 5 asistencija, a uz njega odličan je bio Filip Bundović s 16 poena i 3 skoka.

Kod Cedevite, Filip Krušlin najbolji s 15 poena, 6 skokova i 2 asistencije, dobro ga je pratio samo Elgin Cook s 10 poena, 9 skokova i 4 asistencije.